Звезда испустила победу у завршници

Црвено-бели пропустили прилику да направе брејк, поражени у другој утакмици финала резултатом 73:72. Трећа утакмица у суботу од 19 часова, домаћин Црвена звезда.

Црвено-бели су лоше отворили утакмицу, нису погађали са дистанце, а домаћин на овом мечу је то искористио и створио солидну предност од 17:9, коју је одржавао до краја полувремена. 36:29.

Ипак у трећој четвртини црвено-бели су брзо ухватили резултатски прикључак, тројком Берона и први пут повели и ту предност одржавали до самог финиша када су стигли и до максималних 68:61.

Ипак, након празног хода, изгубљених лопти и промашаја Берона, Даводовца и Човића, ушло се у неизвесну завршницу у којој је Фаје погодио из одбојке за 70:68 (претходно Партизан изједначио на 68:68), али је у последњем нападу Загорац погодио и донео изједначење у серији на 1:1.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде мтс био је Фаје са 14 постигнутих поена.