ЗВЕЗДА ЈЕ КЛАСА: Мачва беспомоћна на Маракани, гол Луке Илића!

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Мачве у мечу 13. кола Суперлиге резултатом 4:0. Голове за наш тим постигли су Боаћи, Илић и Пешић, уз један аутогол гостију. Блистава партија Немање Радоњића!

У првој постави за овај меч нашао се млади Лука Илић, изданак наше Омладинске школе и будући члан Манчестер ситија, који је данас играо по левој страни. Звезда је практично изашла у формацији са два нападача, а већ на старту меча разлика у квалитету дошла је до изражаја. Звезда је одмах кренула у напад, одмах је ставила ривалу до знања да сав посао жели да заврши што пре, и пуком срећом по госте њихова мрежа није напуњена до врха у првих 45 минута игре. Већ у осмом минуту је наш тим имао прилику да дође до предности, када је Пешић фаулиран у казненом простору након корнера са леве стране – судија Сантрач је показао на белу тачку, а одговорност за извођење најстроже казне преузео је Боаћи.

Иако је Звездин голгетер био прилично прецизан са пенала ове сезоне, голман Филиповић је укротио његов ударац у горњи десни угао. Интересантан куриозитет је да је Боаћи сваки свој пенал шутирао на исти начин, а Филиповић је први голман који је успео да одбрани такав шут. Ипак, није ова ситуација ништа променила на терену и деловало је да је само питање времена када ће се мрежа Мачве затрести. Играо се 20. минут када су одлично искомбиновали Пешић и Крстичић на двадесет метара од гола ривала, а Звездина „седмица“ је јако лепо, елегантно и префињено проиграла самог Боаћија који је са пола метра лопту главом спровео у празну мрежу. Од тада, на терену до краја полувремена постојао је само један тим, а то је била Црвена звезда.

Плесао је млади Лука Илић по терену, жељан игре и жељан доказивања тренеру Милојевићу и звездашкој јавности, учествовао је у низу акција које, срећом по госте, нису резултирале голом. Ређале су се прилике за Боаћија, Радоњића, шутеви Савића и Доналда са дистанце, али је мрежа мировала. Ипак, тамо где наши момци нису погађали, то су чинили играчи гостију – Звезда је недуго након првог гола дуплирала предност када је Радоњићев центаршут са леве стране изазвао забуну међу одбраном гостију, а лопта је некако завршила у мрежи. То је уједно био и коначан резултат првог полувремена у којем су наши момци имали апсолутну теренску иницијативу.

Других 45 минута донело је идентичну слику – потпуна теренска надмоћ Звезде и раст резултатске предности. Поново је тежиште игре било на половини гостију, а нерешива енигма за њих био је Немања Радоњић који је „упалио моторе“ и својим карактеристичним трковима по страни остављао у стању неверице. Управо из једног таквог неухватљивог продора у педесетом минуту, на асистенцију поменутог Радоњића, Александар Пешић је предност повећао на 3:0. Било је и пре тог поготка јасно да бодови остају на Маракани, а навијачи, нажалост не пуно њих данас на стадиону Рајко Митић, уживали су у правом фудбалу. Радоњића је публика аплаузима испратила у 63. минуту када га је заменио Лука Аџић, још један изданак Омладинске школе Црвене звезде.

До краја утакмице у стрелце се уписао и млади Лука Илић, а наши момци су новом победом задржали прво место на табели и у најбољем могућем расположењу дочекују меч сезоне против славног лондонског Арсенала, који ће бити одигран у четвртак у 19 часова на нашем стадиону.