Звезда концентрисанија на крају, победа и против Меге!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Мега Лекса у оквиру четвртог кола Суперлиге резултатом 89:85. У неизвесном мечу, у којем ниједан тим није стизао до озбиљније предности, црвено-бели су били концентрисанији у финишу утакмице и успели да однесу четврту лигашку победу из исто толико утакмица.

Данас се у хали Пионир није окупило много љубитеља кошарке, тек негде око хиљаду. Меч је поенима отворио капитен Лука Митровић, док је утакмицу почела сада већ стандардна петорка са Волтерсом и Дангубићем, али овога пута ослабљена за неиграње Чарлса Џенкинса који је „у цивилу“ са Јовићем меч посматрао са стране. Играо се углавном уједначен меч, Мега је успевала одбраном да парира црвено-белима и осим при серији 6-0 када се Звезда одлепила на 18-12, гости су се доста солидно држали. Главне полуге у игри Меге држали су Сава Лешић и Јован Новак, док је са друге стране Дејан Радоњић био често приморан да ротира састав. После серије Меге од 0:7 прва деоница окончана је резултатом 18:19 за госте.

Друга четвртина донела је сличан однос снага, а ниједан тим није успевао да направи већу резултатску предност. Радоњић је наставио да ротира, шансу су добијали и млађи играчи попут Ракићевића и Добрића, али наш тим није стицао осетнију предност. Гудурић је успео да прекине серију гостију тројком на старту, а осим тога шут ван линије 6,75 није превише служио наше момке у првом полувремену. На паркету се нашао и Дион Томпсон уместо Милка Бјелице и Самарџиском и Каби је у неколико наврата правио доста проблема, и полувреме завршио са седам постигнутих поена. На крају, у прилично уједначеном првом полувремену, резултат је био 36:38 за екипу Меге. Занимљиво, после прве две деонице ниједан играч на паркету није имао двоцифрен број поена.

И у наставку утакмице играла се прилично уједначена кошарка- оба тима су наставила у ритму из првог дела и резултат је константно „клацкао“ између предности Црвене звезде и Меге. Проблем за наш тим биле су три личне грешке Бранка Лазића које је имао већ на старту треће деонице, тако да су одбрамбену улогу у наставку углавном преузимали Дангубић и Добрић. Кузмић и Бјелица поентирали су под кошем, док је Симоновић погађао са дистанце. Наш крилни играч добио је један жесток ударац у дуелу са Спасојевићем па је пред крај треће деоние због крварења из носа морао да потражи медицинску помоћ у свлачионици. Звезда је трећу четвртину, на крилима Добрића, успела да заврши са предношћу од +2 (58:56).

Исти играч је био запажен и на старту четврте четвртине када је слутило да ће Звезда коначно да убаци у виши степен преноса и сломи отпор Меге, а после још једног полагања младог Добрића тренер гостију Милојевић затражио је први тајм аут у другом полувремену. Био је то четврти везани поен Огњена Добрића који је на прави начин користио поверење тренера Радоњића. У петој брзини играли су домаћи у прва два минута последње четвртине и веома брзо стекли максималну предност од плус седам (65:58) због које је Милојевић у кратком року затражио и други тајм аут.Звездини играчи, ипак, веома су рано испунили бонус што је представљало проблем у завршници утакмице. Дерби сусрет четвртог кола ушао је у неизвесну завршницу – Звезди се није праштала агресивна одбрана и гости су врло често били на линији пенала. Ипак, и поред тога наши момци имали су више живаца на крају и прилично уједначену, неизвесну утакмицу привели крају у своју корист резултатом 89:85.