Звезда лоше стартовала, па „размонтирала“ Приморац

Ватерполисти Црвене звезде забележили су још једну победу на свом базену. Црвено-бели су после Партизана савладали и Приморац у 16. колу Регионалне ватерполо лиге. Резултат је био 13:8, а Звезда је новом победом избила на шесто место на табели.

Звезда је голом Вељка Танкосића повела, али су гости до краја прве четвртине преокренули на 1:2. Поново је прецизан био Танкосић који је донео изједначење на почетку другог периода игре, али је Приморац постигао три гола за 2:5. Душан Васић је са два гола смањио резултат, али су гости до краја првог полувремена постигли још један и са плус два отишли на одмор.

Црвено-бели су преко Радовића и Битадзеа на почетку треће деонице изједначили на 6:6, а онда је Ђорђе Љубеновић са три фантастична поготка донео преокрет нашој екипи (9:6). Гости су успели да се упишу на семафор у трећој четвртини, а Васић на почетку четврте враћа предност од три гола нашем тиму. Краљ је одлично бранио и спречавао Приморац да ухвати прикључак, а голом Шулца, Звезда је одржавала вођство. Својим четвртим голом, Љубеновић је повећао предност (12:8), а онда је Максимовић решио питање победника – 13:8.

Звезду је до новог тријумфа предводио Љубеновић, који је постигао 4 гола и потврдио да се налази у доброј форми, а 4 пута је био стрелац и против Ференцвароша у Лиги шампиона у утакмици која се играла ове среде. Душан Васић је у 3 наврата савладао голмана гостију, а стрелац 2 гола био је Танкосић.

Црвена звезда следећег викенда дочекује ВК Шабац, а то ће бити последњи меч ватерполиста Звезде пред својим навијачима у овогодишњем регионалном такмичењу.