Звезда наставила победничку серију у Бару, следи дупли евролигашки програм

Кошаркаши Црвене звезде савладали су на гостовању у Бару домаћина Морнар резултатом 82:74 у оквиру 12. кола АБА лиге и тако се нашли на првом месту табеле због боље кош-разлике од подгоричке Будућности која има идентичан скор као и наши момци, 10-2.

Уморна од меча у Валенсији и дугог пута до црногорског лучког града који је водио преко Турске, наша екипа није испољила агресивност у фази одбране на почетку меча, па су одморни и мотивисани домаћини погодили првих десет шутева из игре и у oсмом минуту утакмице после тројке Бредлија Роса дошли до чак +13, а на први двоминутни одмор се отишло предношћу домаћих 29:19.

Други период игре донео је значајно бољу и динамичнију Звезду, агресвну одбрану на бековима екипе Морнара. У том периоду игре се највише истакао Стефан Јанковић који је искористио лоше шутерско вече и проблеме са фауловима Милка Бјелице и био нерешива енигма за одбрану екипе домаћина. Сјајно закуцавање нашег крилног центра најавило је преокрет који је уследио на крају полувремена које је Јанковић крунисао својом првом тројком на асистенцију Рочестија за предност Звезде 44:47.

Кључни период меча представљала је трећа деоница коју је наша екипа започела серијом 14-4 и стигла до максималних +13 након поена вечерас врло доброг Дејана Давидовца. До краја меча наш тим је одржавао предност, домаћи су пришли на -5, али више од тога нису могли. Вредан помена је и деби новог појачања Дилана Ениса у црвено-белом дресу и његов први поен са линије слободних бацања. Наши најефикаснији играчи били су Јанковић и сјајни Фелдин са по 18 поена.

Нашу екипу чека паклена недеља пошто следи дупли програм у Евролиги у оквиру којег ће момци Душана Алимпијевића гостовати Фенеру у уторак, док ће два дана касније бити домаћини Панатинаикосу.