Звезда немоћна на северу Италије

Ватерполисти Црвене звезде још једном су поражени у ЛЕН Лиги шампиона. Црвено-бели су у 3. колу у елитном друштву гостовали италијанској Бреши, а домаћин је славио резултатом 7:2. Звездини ватерполисти су били бољи једино у последњем периоду игре, а домаћин је заслужено славио и стигао до друге победе. Ово је трећи пораз Савићевог тима у Лиги шампиона.

Бреша је већ на самом старту меча стигла до предности. Перковић је зарадио искључење, а домаћина је у вођство довео најбољи стрелац овога тима, Пијетро Фиљоли. Звезда је након 3 минута игре стигла до изједначења. Валентино Гало је скривио петерац, а Душан Васић је поравнао резултат. Звезда је поново зарадила искључење, а врло брзо је капитен Бреше његовом тиму донео нову предност. Кристијан Прескјути је шутирао са левог крила, а лопта се у гол ушуњала поред Краља. Вељко Tанкосић је искључен на 20 секунди, а то је искористио Алесандро Нора минут пре краја 1/4 и постигао трећи гол за Брешу. Након прве четвртине, Бреша је водила са 3:1.

Тек што је други период почео, домаћин је наставио да кажњава грешке Савићевог вртића. Перковић је по други пут искључен, а Петар Муслим је снажним ударцем са мале раздаљине отворио 2/4 и одлепио свој тим на 3 гола предности. Звездини ватерполисти су константно покушавали да укључе своје сидраше у игру и спусте им лопту, али је то резултирало бројним украденим лоптама, које су биле лак плен за домаћи тим. Стефан Илић је покушао ударцима из даљине, али ни то није давало резултат. На самом истеку четвртине, Валерио Рици је постигао нови гол за Брешу. Био је то изузетно прецизан ударац из велике даљине. Душан Васић је покушао Риција да блокира, али није успео. На полувреме се отишло са резултатом 5:1.

Као и у претходне две четвртине, Звезда је почетком другог полувремена поново примила гол у првих 30 секунди. Валентино Гало је шутирао преко двојног блока и на мајсторски начин спровео лопту у мрежу голмана Краља. Искључења су се низала, а након Перковића, другу личну грешку је зарадио и Бурсаћ. Средином 3/4, Перковић је зарадио трећу личну грешку и за њега је овај сусрет завршен. Бреша је поново реализовала играча више, а овога пута Пијетро Фиљоли је катапултирао праву бомбу ка Звездином голу и поставио коначних 7:1 на крају 3/4. И за оно мало шанси Звездиних ватерполиста побринуо се Дел Лунго, који је у пар наврата сјајно интервенисао и скинуо прецизне ударце са дистанце.

Почетком последње четвртине, Дејан Савић је одлучио да замени чувара мреже, а шансу је добио Стефан Тодоровски. Последња деоница протекла је без већих узбуђења, али и шанси. Домаћин је одавно решио меч у своју корист, а млади Звездин тим чак ни у 4/4 није успео да се представи барем у нешто бољем светлу. Домаћи тим је затражио тајм-аут, а након њега је Вељко Танкосић постигао други гол за црвено-беле. Након фаула над њим, шутирао је из окрета и изненадио голмана Бреше. То је уједно био и последњи гол на мечу, а меч у Ломбардији окончан је резултатом 7:2 за Брешу.