Звезда немоћна у Малаги, следи дупли програм у Евролиги

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су утакмицу шестог кола Евролиге од Уникахе у Малаги резултатом 79:65. Наш тим сада има две победе и четири пораза, а следећи противник у оквиру најквалитетнијег европског такмичења је ЦСКА, који гостује у Београду у среду.

(фото:euroleague.net)

Домаћин је од старта меча наметнуо јак ритам, агресивном одбраном на пертиметру и са посебно појачаном пажњом на Звездин убојит двојац Рочести-Бјелица онемогућавао је отворене позиције за шут нашим кошаркашима, док је са друге стране блистао Сасу Салин који је четири од својих пет тројки постигао у првој четвртини. После прилично убедљивих 20:4 у осмом минуту меча, Звезда је понајвише захваљујући Џејмсу Фелдину серијом 8-2 ублажила заостатак за Уникахом, па се на први двоминутни одмор отишло са предношћу екипе из Малаге 22:12.

Почетак другог периода обележио је наш бивши кошаркаш Немања Недовић који је орворио овај део игре са пет везаних поена, а Уникаха је контра серијом 8:2 натерала нашег тренера да искористи и други минут одмора после непуна два минута игре у другој деоници. И проед тога, домаћин је рутински одржавао предност до краја полувремена која је у једном моменту износила и 18 разлике, а на велики одмор се отишло резултатом 45:31.

Као и неколико пута до сада у току сезоне, наши кошаркаши су у трећој четвртини заиграли далеко квалитетније и чвршће у одбрани, па је после дуго времена Звезда после друге тројке Фелдина била на једноцифреном минусу. Иако је екипа Ђоана Плазе успела да се поврати после споријег почетка другог полувремена, момци Душана Алимпијевића су серијом 8-0 пришли на само шест поена заостатака, а Добрић је у контри промашио полагање за додатно смањење резултата. Нажалост, то је био и последњи покушај нашег клуба да ову утакмицу учини неизвесном пошто је вечерас најбољи актер на терену Немања Недовић са девет везаних поена одбио и овај налет Црвее звезде.

Последња четвртина представљала је рутину за домаћина, а коначан резултат гласио је 79:65 за једног од чак пет шпанских представника у Евролиги.

Следеће недеље је на програму дупло коло, а наш клуб ће у среду дочекати ЦСКА, док ће у петак гостовати Олимпијакосу.