Звезда „одувала“ Реал са Нишаве

Фудбалери Црвене звезде отворили су плеј-оф Суперлиге победом. Црвено-бели су на „Маракани“ показали да су најбољи тим у Србији, славили убедљиво против Радничког из Ниша и ставили шампањац да се хлади. Црвена звезда је надомак 30. титуле националног шампиона!

Изабраници Владана Милојевића су пред око 13 хиљада гледалаца на највећем српском стадиону по ко зна који пут ове сезоне испратили ривала кући са три гола и погнуте главе. Тим из Nиша је гајио наду пред ову утакмицу да може до дође победе на „Маракани“ и учини борбу за титулу занимљивијом, али је шампион Србије био немилосрдан. Звезда је на време постигла гол, касније увећала предност и заслужено славила. Раднички је тек у пар наврата озбиљније припретио, али то није било довољно за нешто више. Фудбалери Звезде су током читаве утакмице контролисали игру и дошли до 28. овосезонског тријумфа у Суперлиги.

Боаћи је из пенала погодио за 1:0 у 23. минуту, а Бен је такође био прецизан са „креча“ у 46. минуту утакмице. Коначних 3:0 поставио је Ричмонд Боаћи постигавши свој други гол на вечерашњој утакмици.

После победе у дербију плеј-офа, Звезда „бежи“ Радничком 7 бодова. Иако је Раднички поражен и у знатној мери су му смањене шансе за титулу, тим из Ниша је после 1. кола плеј-офа задржао другу позицију и има предност од 8 бодова у односу на Партизан.

Фудбалере Црвене звезде већ у уторак очекује наредни меч. Звезда ће у првој утакмици полуфинала Купа Србије дочекати Младост из Лучана, а утакмица почиње у 17 часова.