ЗВЕЗДА ПАЛА У ФИНИШУ: Панатинаикос однео победу из Пионира!

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од екипе Панатинаикоса у оквиру 14. кола Евролиге резултатом 63:67. Најефикаснији појединац у нашем тиму био је Џејмс Фелдин са 16 поена, док су се код гостију истакли Денмон и Гист. Звезда прокоцкала два кључна напада на крају меча…

Вечерашњу утакмицу у хали Пионир за наш тим почели су, сада већ стандардно, Рочести, Фелдин, Бјелица, Дангубић и Лесор. Публика је очекивала тврд и неизвестан меч и у већем делу првог полувремена то и добила, а Панатинаикос је показао да је ове сезоне са правом у врху овогодишњег издања Евролиге – Гист је за госте добро отворио утакмицу, брзо везао седам поена и давао велики проблем нашим момцима да га сачувају у рекету.

Црвено-бели су нешто спорије отворили ову утакмицу, али су брзо консолидовали своје редове, те је после почетне предности од 5 поена за госте, резултат брзо прешао и у нашу корист. Ипак, како се прва деоница ближила крају, тако је Перо Антић имао све већих проблема, па је са две везане грешке у нападу и фаула за „два плус један“ утицао на то да ПАО поврати првобитно стечену предност и прву деоницу оконча резултатом 15:20.

Друга деоница донела је успон Џејмса Фелдина, који је поново показао назнаке квалитетне форме и са четири везана поена (укупно 10 у првом полувремену) брзо истопио предност гостију из Атине.Већу минутажу добио је и Давидовац, док су одбрамбени задаци углавном били предодређени за Огњена Добрића – са друге стране, играчи гостију су тестирали свој шут са дистанце, у чему је предњачио Маркус Денмон са две погођене тројке из четири покушаја (10 поена укупно), а он и Гист (14 поена) су били једина два двоцифрена играча у тиму Панатинаикоса. Предност је „клацкала“ на обе стране, а на крају су више фокуса и мирноће имали гостујући играчи, па је прво полувреме завршено резултатом 38:41 за зелене из Атине.

На старту треће деонице Панатинаикос је прво одржавао, па затим и повећао своју предност, али главни утисак наставка полувремена је да је судијски критеријум умногоме ишао на руку гостима. Конфузне одлуке, суђење слободних бацања иако наш тим није био у бонусу, опраштање очигледних грешака у корацима изазвали су лавину незадовољства Делија у Пиониру који су до максимума појачали своје навијање. Гист и Денмон су и даље били расположени за игру код гостију, док су Фелдин и Бјелица својим поенима Звезди давали наду на овом мечу. На жалост нашег тима, предност је средином треће деонице постала и двоцифрена, а на 3:27 до краја достигла је и рекордних +13 (42:55). Црвено-бели нису очајавали и упркос и даље чудном критеријуму суђења успели су предност да сведу на једоцифрену – 48:59.

Своје прве минуте у Евролиги у Пиониру у последњој деоници уписао је и Дилан Енис, наше скорашње појачање из Меге. Његова рола крајала је кратко  отприлике око два минута када се на паркет после краћег предаха вратио Тејлор Рочести. Тврд меч играо се до самог краја, и један и други тим су тешко давали и примали поене, а чини се да је управо такав ритам Звезди одговарао да „топи“ предност гостију и у животу остане до самог краја утакмице. Алимпијевић је покушавао накратко да одмори носиоце игре, али су њихове паузе углавном трајале минут до два, када су морали назад на паркет како би свом тиму помогли да покуша да дође до преокрета.

Како се меч ближио крају, тако је црвено-белима све теже било да бране унутрашњу игру ривала, што је нашег тренера приморало да посегне за тајм-аутима како би својим пуленима дао последње савете на вечерашњем дуелу. Гист је био у одличном налету, приметно тешко су га бранили и Антић и Бјелица, а снажни центар гостију вечерашњи дуел завршио је са 16 убачених поена. Колико је он успевао из рекета да поентира на нашој страни терена, толико су наши момци тешко успевали то да ураде а супротној страни – поново смо све наде ставили на шут за три поена, који нас је у досадашњем делу Евролиге квалитетно служио.

За „измишљање“ поена у самој завршници меча био је задужен Фелдин, који је играче гостију успевао да натера да га констатно шаљу на линију пенала, са које је у финишу био прецизан. Звезда је двоцифрену предност ривала спустила на само 3 поена на 1:46 пре краја утакмице, а хала Пионир још једном је видела праву кошаркашку драму.

Кључна два напада у последњем минуту наши момци нису добро организовали, Фелдин и Лазић узели су два тешка шута која нису нашла пут до коша, што је вероватно угасило све наше наде о победи на вечерашњем мечу. До краја су гости рутински