Звезда по навици славила на Бањици

Фудбалери Црвене звезде остварили су трећу победу у низу, а нова „жртва“ Милојевићевог тима био је Рад. Звезда је у 27. колу Суперлиге савладала Рад, а меч на Бањици завршен је резултатом 3:0. Црвена звезда је стигла до 24. победе у домаћем шампионату, а у случају победе у наредном колу, црвено-бели ће дефинитивно са прве позиције ући у плеј-оф. Дејан Јовељић је био двоструки стрелац пред репрезентативну паузу, а трећи погодак на мечу дело је Бена.

Звезда је у последњих 10 утакмица против тима са Бањице излазила као победник. Рад је Црвену звезду савладао у Купу Србије пре 5 година минималним резултатом, а ако се гледају само утакмице у домаћем првенству, „грађевинари“ су Звезди последњи пут бод „откинули“ у марту 2013. године.

Црвено-бели су продужили чудесну серију непобедивости и уписали и 53. узастопну утакмицу без пораза у домаћем првенству. Данашња утакмица против Рада, била је стота у свим такмичењима за Владана Милојевића на клупи Црвене звезде.

„Грађевинаре“ је отворио Јовељић поготком у 20. минуту. Милуновић је дошао до лопте и у општој гужви најбоље се снашао Јовељић, који је умешно послао одбитак у мрежу. Исти играч је дуплирао предност Звезде у 52. минуту. Јовељић се одлично снашао, заградио се на ивици петерца и у маниру врсних голгетера матирао Марковића погодивши доњи десни угао гола. Коначних 3:0 у 87. минуту поставио је Ел Фарду Бен. Ебисилио је фантастично пребацио целу одбрану Рада и пронашао Бена, који је прецизним ударцем искоса са леве стране погодио супротан угао.