Звезда победила и у генералној проби

Кошаркаши Црвене звезде пред око 4000 гледалаца одиграли су последњу припремну утакмицу  са екипом Нижњи Новгород. Као и у претходним утакмицама Звезда је забележила победу (88:77), а посебно се истакао горостас Мајкл Оџо који је забележио 16 поена.

Звездина публика се без дилеме ужелела кошарке и свог Кошаркашког клуба. Прилази Хали Александар Николић су поново билу букирани, а на овој припремној утакмици око 4000 гледалаца је имало прилику да поздрави нови тим Црвене звездe.

Од самог старта виђена је добра и физички снажна игра оба тима. Снажне одбране оба тима су виђене током целе утакмице. Црвена звезда је водила током првог полувремена да би у наставку Нижњи преокренуо. У задњој четвртини пулени Милана Томића су одиграли још чвршће а двојац плејмејкера Човић – Регланд су на терену направили осетну разлику. Ипак централна фигура меча био је Звездин горостас Мајкл Оџо који је разгртао противничке центре и на крају заслужио овације београдске публике.

И на овој утакмици нису наступали Давидовац и Ненадић који се ипак прикључио тренинзима након повреде.

Ово је била 5 победа у исто толико одиграних припремних утакмица. Остаје још 10так дана припрема до почетка сезоне и Суперкупа у Лакташима, на којем ће Звезда учествовати по први пут.

Црвена звезда: Кешељ 6, Регленд 11 (5 ас), Раданов, Перпероглу 5, Лазић 9 (3/5 за три), Човић 7 (6 ас), Симанић 8, Добрић 3, Фаје 7, Оџо 16, Берон 7 (5 ас), Ристић 9 (5 ск).

Нижњи: Родерик 3, Брусар 11, Григорјев 2, Комолов 6, Гудумак 6, Астапкович 11, Жбанов 3, Узинскиј 4, Попов, Драгичевић 10, Стребков 15 (6 ас), Торопов, Пери 6.