Звезда победила крај Саве

Црвена звезда је забележила нову победу. У оквиру 13-тог кола Суперлиге Србије, црвено бели су били бољи од шабачке Мачве са 0:2 (0:1). Стрелци за нову победу су били Милан Павков у 39. миниту а победу је потврдио Душан Јованчић у 61. минуту.

Утакмица у граду на Сави је почела жустро. Адамовић је лактом ударио Гобељића,ако ударац није био за црвени, онда је жути био логичан, али се судија Илија Брдар није огласио.

У 15. минуту велику шансу је пропустио Павков, али је шутирао поред гола.

У 26. минуту, капитен Црвене звезде Вујадин Савић је зарадио жути картон, после фаула над нашим бившим играчем Гаврићем.

У 36.минуту Црвеној звезди је поништен чист погодат. Савић је шутирао, лопта се одбила од Бена који је наводно био у недозвољеној ситуацији и остало је 0:0 на Градском стдиону у Шапцу.

У 39.минуту , наш тим је дошао у вођство поготком Милана Павкова. у је послат са леве стране од стране Вељка Симића на другу стативу где је Павков надскочио одбрану Мачве и послао лопту у супротан угао Мачвиног гола.

Гобељић је у 44. минуту после соло продора шутирао право у Пулетића.

На полувреме је Звезда отишла са минималном предношћу.

У 58. минуту Јованчић је опробао шут са дистанце. Шутирао је у доњи леви голманов гол, али је Пулетић сјајно интервенисо и одбио лопту у корнер.

Стезала је Звезда обруч око гола шапчана у другом полувремену, не би ли дуплирала вођство. У 61. минуту се и то десило. Бен је додао лопту у простор, Душан Јованчић је утрчао у празан простор, Пулетић је покушао да му скрати угао, али је Јованчић у маниру расних стрелаца „боцнуо“ лопту која је отишла под пречку и Црвена звезда је у тим моментима, рекло би се преломила питање победника.

Лоренцо Ебесилио је опробао шут из слободног ударца са 25 метара али је лопта отишла тик изнад пречке. Играо се 67. минут.

У 80. минуту Бен је извео слободан ударац, пребацио је зид и погодио је пречку.

До краја утакмице, Црвена звезда је рутински привела посао крју и забележила 12-ту победу у шампионату.

После 13. кола наш тим је први на тебели са 37 бодова, 9 бодова више од првог пратиоца Радничког из Ниша.

У следећем 14. колу Црвена звезда у ванредном колу, дочекује Бачку у среду 31. октобра.