Звезда погађала оквир гола, Динамо постизао голове

Ватерполисти Црвене звезде нису успели ни у 11. колу Лиге шампиона да стигну до позитивног резултата. Од црвено-белих је по други пут ове сезоне бољи био московски Динамо. Утакмица 11. кола Лиге шампиона на базену „Милан Гале Мушкатировић“ завршена је резултатом 17:8.

Динаму су припале прве три четвртине, а у последњој је резултат био 3:3. Московљани су стекли предност од самог старта и до краја су је само увећавали. Звезда је у некололико наврата погађала оквир гола, а после тих ситуација Динамо је кажњавао промашаје Звездиних играча. Александро Краљ је и вечерас у пар наврата изванредно интервенисао, а у последњој деоници је шансу добио и Стефан Тодоровски.

У Црвеној звезди су најраспуцанији били Душан Васић и Вељко Танкосић, двојица играча која су се током сезоне профилисала као главне нападачке опције и најефикаснији играчи црвено-белих. Васић је постигао 4 гола, а Танкосић 3. У стрелце се још уписао Вук Милојевић. У тиму Динама најрасположенији за игру био је Гаврил Суботић са 4 гола. Некадашњи играч Црвене звезде и члан златне генерације која је покорила Европу, Душко Пијетловић, 3 пута је затресао мрежу Звездиног гола.

Динамо је у Београду по пети пут победио у овогодишњој Лиги шампиона и три кола пре краја групне фазе заузима пето место у групи „А“. Црвена звезда се налази на дну табеле без неких већих шанси да фењер преда Стеауи.

Ватерполисти Црвене звезде ће у 12. колу одиграти последњи меч ове сезоне у Лиги шампиона пред својим навијачима. Црвено-бели 13. априла дочекују италијанску Брешу, а утакмица на базену „Милан Гале Мушкатировић“ се игра од 20 часова и 30 минута.