Звезда показала ко је газда на Јадрану!

Кошаркаши Црвене звезде су у 6. колу регионалне АБА лиге савладали Цедевиту у хали „Александар Николић“ резултатом 94:79. Звзда је уписала шесту победу у исто толико кола и након овог кола осамила се на челу табеле.

Црвена звезда је утакмицу почела у петорци Регленд, Берон, Лазић, Фаје и Цирбес. Лазић је поенима са слободних бацања донео Звезди предност. У редовима гостију први се уписао Рамљак. Звезда се тројкама Лазића и Регленда одлепила средином прве деонице, а Римац је био принуђен да направи одређене промене. Добро познато лице, Џејкоб Пулен, ушао је у игру и поново након сезоне 2015/16. заиграо у Цедевитином дресу. Бел и Пулен су поентирали под фаулом, а Звезда је у финиш четвртине ушла са 6 поена предности. Обе екипе нису биле нарочито инспирисане на почетку овога меча, а на први одмор се отишло са резултатом 22:14.

Џејмс Бел је брзом тројком из корнера отворио другу деоницу меча. У наставку је виђена знатно агресивнија и пожртвованија игра нашег тима, а након поена Добрића на асистенцију Човића, Славен Римац је био приморан да затражи тајм-аут. Предах и „рибање“ играча од стране Цедевитиног стратега није уродило плодом. Добрић и Човић су наставили да тероришу одбрану гостију и затрпавају кош. Звездина предност је достигла рекордних +14 у том тренутку. Тројкама Симанића и Берона, изабраници Милана Томића су додатно увећали предност, а једини расположен за игру у тиму Цедевите био је Бел. Џо Регленд је новом тројком Звезду довео до 50 постигнутих поена, а Тони Катић је уз звук сирене погодио за 3 поена. Прво полувреме окончано је резултатом 50:34 за црвено-беле.

Звезда је након великог одмора наставила у ритму у којем је и завршила другу четвртину. Млела је темпом ривала, а Џо Регленд је био прави покретач црвено-белих. Разигравао је саиграче и као брзи воз пролазио чуваре. Фантастична игра покренула је Звездине навијаче, а након тројке Добрића, црвено-бели стижу до рекордних 20 поена предности. Огњен Добрић је са нове две тројке додатно распалио атмосферу у дворани „Александар Николић“. Одржавала је Црвена звезда стечену предност средином четвртине, а у последњу деоницу се ушло са резултатом 72:52.

Једини расположени играч Цедевите уз Пулена, Џејмс Бел, попут треће четвртине, отворио је и последњу новом тројком. Уследила је нова тројка, а Милан Томић је реаговао тајм-аутом у жељи да спречи потенцијално драстично већу серију противника. Филип Човић је прво поенима са слободних бацања, а потом и новом тројком вратио Звезду на 20 поена предности. Повреда Добрића биће једина брига за тренера црвено-белих након сјајног издања његових момака. Након дужег периода без поена, Стратос Перпероглу је погодио из корнера. Била је то његова прва, а тимска дванаеста тројка на овом сусрету. Цедевита је незнатно смањила разлику, а Звезда је рутински привела меч крају и славила. На крају меча, на семафору је стајало 94:79.