Звезда поклекла и у трећем продужетку у Евролиги

Кошаркаши Црвене звезде поражени су и у другој утамици дуплог кола Евролиге. Алба је у Београду славила после продужетка резултатом 94:85.

Драган Шакота се определио за следећу стартну петорку: Лорензо Браун – Били Берон – Бранко Лазић – Бориша Симанић – Огњен Кузмић.

Црвено-бели су поенима отворили утакмицу 20. кола Евролиге, а први се у стрелце уписао Лазић на асистенцију Брауна. Звездин организатор игре је погодио прву тројку за Звезду, а у наредном нападу је Сикма узвратио истом мером. Берон је убацио нову тројку, а Алба је после коша под фаулом Гердраитиса прешла у вођство. Тимови су се смењивали у вођству, а гости су током већег дела прве четвртине имали предност. Звезда је тројком Лазића из корнера дошла у предност, а управо су поени Звездиног капитена за 22:21 били последњи и првој деоници.

Кевено је полагањем отворио другу четвртину. Џенкинс је одлично подвалио лопту за Штимца, а Звездином центру није било тешко да поентира. Добра одбрана изнедрила је лаке поене за Пантера и +5 за црвено-беле – 30:25. Ниједан тим није успео да дође до значајније предности у првих 15 минута игре. Тилман је положио на други обруч уз фаул Џенкинса, а гости су поново били на пола коша заостатка. У финишу друге четвртине поново је на снази била резултатска клацкалица, а Пантер и Џенкинс су Звезду одржавали у вођству и нису дозвољавали да се немачки представник одлепи, а серија кошева Пантера резултирала је вођством Звезде на полувремену – 43:39.

Друго полувреме почело је грешкама са обе стране, а прве поене је постигао Лорензо Браун, док се у тим гостију у наставку први уписао Ноко. Берон је тројком распалио атмосферу и одвео Звезду на +7 – 48:41, али је су црвено-бели већ у наредном нападу допустили Гердраитису да им се реваншира. Берон је погодио нову тројку, али је Алба узвратила након што је Браун био половичан са бацања. И Звезда и Алба су се ослањали на шут за три поена. Црвено-бели су константно имали предност, али је на сваку Звездину тројку тим из Берлина имао одговор. Алба је направила серију 9-0 и прешла у вођство – 59:57. Серију гостију прекинуо је Браун, који је поправио свој промашај. Кевин Пантер је погодио тројку, а Сива је у последњем нападу поставио 62:62 .

Штимац се вратио у игру, поправио промашај Пантера и дошао до лаких поена на старту одлучујуће четвртине. Алба је у трећој четвртини убацила седам тројки, а четврту четвртину је започела новим поготком за три поена. Алба је после дуго времена имала пола коша предности, али је Гист био стопроцентан са пенала. Штимац је унео неопходну енергију, али се ипак у последњих 5 минута ушло са нерешеним резултатом – 72:72. У завршници утакмице су оба тима доста грешила, али се играчима Албе није скратила рука. У последњем минуту регуларног дела само Пантеру рука није задрхтала, па се ушло у трећи продужетак ове сезоне у Евролиги.

Кошаркаши Звезде су као и претходна два продужетка отворили катастрофално, домаћин је направио серију 5-0, а Пантер је после тајм-аута постигао прве поене за Звезду у продужетку. Алба је искористила Звездин мањак самопоуздања и лоше одлуке и славила 94:85.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је Кевин Пантер са 24 поена, а следили су га Браун и Штимац са 12 поена.