Звезда поклекла у другом полувремену, рукометна одбрана Будућности продужила серију

Кошаркаши Црвене звезде нису успели да приведу серију крају и дођу до победе у трећој утакмици финалне серије. Будућност је после преокрета славила у „Морачи“, а резултат је био 80:72. Звезда ће кроз два дана имати нову прилику да освоји по четврти пут регионално такмичење, а први пут да до трофеја дође у Подгорици.

Будућност је прва стигла до предности, а прве поене на утакмици постигао је Кол. Затим је уследило снажно закуцавање Цирбеса на асистенцију Берона. Црвена звезда је први пут повела после тројке њеног капитена. На закуцавање Ерла Кларка, црвено-бели су у следећем нападу одговорили сјајном сарадњом Човића и Цирбеса, а домаћину је изједначење донео тројком Џексон. Филип Човић је наставио са изванредном игром, а након његове тројке, Звезда се поново одлепила и повела 16:11. Звездину серију од 7:0 прекинуо је Бел тројком из корнера. У финишу прве четвртине Човић је погодио нову тројку у последњој секунди напада, а +9 донео је Риверс. Прва четвртина припала је Звезди резултатом 25:18, а Риверс је погодио тежак шут на самом истеку напада.

Риверс је наставио тамо где је стао у претходној четвртини и први напад завршио још једним поготком за три поена. Николић је са друге стране постигао прве поене за Будућност. У недостатку Перпероглуа, Риверс је преузео одговорност на себе, а на асистенцију Добрића, постигао је нову тројку за Звезду. Гордић је у тим моментима држао главу екипи Будућности изнад воде. Николић је погодио тројку, Будућност је смањила на 33:28, а Томић је реаговао тајм аутом. Риверс је наставио да терорише одбрану Будућности и погађа из немогућих позиција, а у тиму Будућности се разиграо Кол. Били Берон је погодио тројку на истеку напада, а Звезда је стигла до максималних +12. Будућност је серијом 8:1 успела да се врати у меч. У последњем минуту прво је Оџо изблокиран, а потом је он лансирао Кларка и лопту на трибине. На полувремену је Звезда водила 50:45.

Цирбес је поенима отворио друго полувреме. Будућност је преко Баровића после више од 2 минута постигла прве поене у наставку, али Звезда то није успела да искористи у уводним минутима наставка. Кларк је положио под фаулом, Будућност је пришла на -2, али је Фаје у следећем нападу погодио тројку. Будућност је после закуцавања Котија Кларка стигла до изједначења, а Милан Томић је затражио тајм аут. Након једног погођеног бацања Котија Кларка, Будућност је повела 57:56. Серија Будућности је наставила да расте, Кол је погодио за 62:56, а тренер Звезде је новим тајм аутом покушао да раздрма своје играче. Крајем треће четвртине Будућност је стекла 10 поена предности, Цирбес је погодио два слободна бацања и у последњу деоницу Будућност улази са вођством 66:58.

На почетку последње деонице виђени су бројни промашаји и чврсте одбране обеју екипа, а Оџо је после сјајне блокаде у наредном нападу закуцао и постигао прве поене. На другој страни се Кол прошетао од коша до коша и постигао прве поене за Будућност. Звезда је у неколико наврата промашивала отворене шутеве и пропустила да се у потпуности врати у меч, а средином четвртине Бел је погодио тројку којом је вратио Будућност на +9. Уследио је период игре у којем су Звезди исцуриле лопте из коша, а Џексон је погодио тројку за +10 на 2 минута до краја. Будућност је сачувала предност, привела утакмицу крају и славила резултатом 80:72.

У тиму Црвене звезде најефикаснији је био Риверс са 19 поена, али је све поене постигао у првом полувремену. Берон је уписао 12 поена, а по 10 су додали Човић и Цирбес. Најефикаснији играч утакмице био је Кол са 20 поена, а двоцифрен број поена у екипи Будућности постигли су Џексон и Коти Кларк.