Звезда поражена у Напуљу

Црвена звезда није успела да изненади у Напуљу и врати се са позитивним резултатом у Београд. Наполи је био бољи и заслужено победио са 3:1 (2:0), головима Хамшика и Мертенса два пута.
Црвено бели су прилично јефтино примали голове а Наполи је сурово кажњавао грешке наших момака. Одличну партију је пружио Марко Марин који је у првом полувремену сјајно упослио Симића а у другом „спојио“ Бена са голом, па је репрезентивац Комора савладао Оспину и донео Звезди четврти погодак у Лиги шампиона.
С друге стране феноменални Дрис Мертенс је имао „симултанку“, те је са два гола одвео Наполи на праг проласка групе коју треба да потврде у последњем колу против Ливерпула.

Наши момци остају на освојена 4 бода и у последњем колу на стадион „Рајко Митић“ стиже богати ПСЖ. Ишчекиваће се тријумф Наполија у Енглеској, да би Звезда евентуалном победом дошла до „европског пролећа“ и ове сезоне

Утакмица је почела у опрезнијем ритму нашег тима, али је после комбинације Крстичића, који је „штиклом“ упослио Бена на десном крилу, из којег је репрезентативац Комора центрирао али је Оспина био сигуран.

У 6. минуту сјајна комбинација Наполија и веома добра шанса за азурно плаве. Каљехон је упутио приземни центаршут из којег је Мертенс покушао петом да превари Борјана, али је наш голман сјајно интервенисао.

У 11 минуту Наполи долази до вођства. Корнер је извео Мертенс, Кулибали је пребацио лопту главом на другу стативу а Хамшик сам као дух шаље лопту у небрањену мрежу. 1:0 за Наполи.

Наполи је после гола, наставио да игра у истом ритму, и уз помоћ кратких пасев правио проблеме Звездиној одбрани. У 19 минуту Срнић је повукао полуконтру коју је окончао шутем који је завршио поред Оспининог гола.

Одличан напад Црвене звезде и одлична прилика за Симића се одиграла у 23. минуту. Лопта је дошла до Марина који је извандредном лоптом у простор упослио Симића који је шутирао у ближи угао Оспининог гола, али је колумбијац био на правом месту и спречио ударац.

Какву контру је истрчао Кулибали? Сенегалац је повукао лопту са своје половине, упослио Мертенса на десном крилу који му је центрирао а Кулибали шутирао главом под пречку Борјановог гола, који је парадом избацио лопту у корнер.

Наполи је повео са 2:0 у 33. минуту. Лопта је дошла до Фабијена Руиза који је центрирао у шеснаестерец, Мертенс је утрчао на прву стативу и неометано послао лопту у Звездин гол.

Одличну шансу је пропустио Каљехон за Наполи у 39. минуту. Крстичић је скренуо лопту до шпанц, који је покушо левом ногом да гађа супротан угао гола, али је лопта отишла преко гола.

На одмор се отишло заслуженим вођством Наполија од 2:0. Головима Хамшика и Мертенса, италијански вицешампион је стекао предност у односу на црвено беле.

Пред почетак другог полувремена, Владан Милојевић је покушао да размрда екипу тако што је увео Јовељића уместо Стоиљковића.