Звезда „потопила“ Шабац

Ватерполисти Црвене звезде су у 8. колу Регионалне ватерполо лиге стигли до друге победе у последњем минуту меча. Стрелац победоносног гола на мечу био је Вељко Танкосић. Црвено-бели су у „српском окршају“ у граду на Сави савладали Шабац резултатом 9:8.

Ватерполисти Звезде су забележили први тријумф под вођством новог тренера. Кормило Црвене звезде је након пораза у Купу Србије напустио Дејан Савић, а његово место заузео је Александар Филиповић. Екипа је позитивно одреаговала на промену на клупи и након велике борбе уписала нову победу. Црвено-бели се након 8. кола налазе на 7. позицији на табели са 8 освојених бодова.

Звезда је прва стигла до предности након гола Радовића. Домаћин је преокренуо резултат до краја прве четвртине, а стрелци за Шабац били су Лукић и Рогач. Оба поготка била су плод индивидуалног решења и разорних удараца са велике раздаљине. Звезда је преко Радовића стигла до новог изједначења. Рогач је још једном „поцепао“ мрежу Краља, а Звезди су преокрет и вођство на полувремену донели Максимовић, Битадзе и Поповић.

У наставку су оба тима заиграла далеко агресивније, а било је и неспортских потеза и ударања преко воде. Рогач је погодио из петерца за домаћина који је начинио Васић. Новом голу Шапчана претходило је искључење Јанковића са правом замене због ударања по лицу Васића након досуђеног фаула. Танкосић је код Звезде бриљирао у наставку. Друго полувреме обележила су бројна искључења домаћег тима, а поред Лукића, средином последње четвртине су из игре удаљени и Марковић и Тохољ.

Звезда је у већем делу меча имала предност. Црвено-бели су головима Радовића и Максимовића, а потом и новим голом Танкосића крајем треће четвртине први пут стигли до два гола предности – 8:6. Лукић, Марковић и Рогач су домаћина довели до изједначења и прилике да у потпуности преокрене резултат у последњим минутима. Звезди је победу у последњем минуту донео Вељко Танкосић ударцем са левог крила. У последњим секундама меча пречка је била Звездин „савезник“, а након тога су црвено-бели чували лопту до истека времена.