Звезда „преслишала“ ТСЦ и пласирала се у четвртфинале Купа

Фудбалери Црвене звезде забележили су нови убедљив тријумф, овога пута у најмасовнијем фудбалском клупском такмичењу у Србији. Црвено-бели су у Купу Србије на стадиону „Рајко Митић“ савладали екипу ТСЦ-а из Бачке Тополе резултатом 4:1.

Звездини фудбалери настављају да сигурно корачају ка дуплој круни. Црвено-бели су прилично лако забележили нову победу и пласирали се у наредну рунду Купа. Фудбалери Звезде су наставили са добрим резултатима на свим фронтовима. Владан Милојевић је на домаћем терену извео комбиновани састав и пружио шансу неким играчима који се нису наиграли у претходном периоду. Кафу се вратио у стартних 11, а Симић је наставио да ниже голове и асистенције у домаћем првенству.

Изабраници Владана Милојевића су били током целог меча супериорнији у односу на противника. Звездини фудбалери су низали шансе пред противичким голом у првом полувремену, али нису успели да крунишу бољу игру. Промене резултата није било све до финиша првог полувремена, када је Марко Марин изванредном асистенцијом, а претходним уласком са бока упослио Симића, а овај са ивице казненог простора снажним ударцем матирао голмана Бачке. Предност је могао дуплирати Кафу након соло продора, али му је недостајало концентрације у завршници.

Вођство и добра игра су Звездиним фудбалерима „дали крила“, па су црвено-бели у наставку наставили да стежу обруч око гола ТСЦ-а. Након кратке комбинације из корнера, Кафу и Симић су „извозали“ одбрану гостију, а стрелац првог гола на мечу је упослио Стојиљковића који је хладнокрвно реаговао и дуплирао предност. Само што је Звезда удвостручила предност, уследио је „хладан туш“. Сумаила је неспретно реаговао и сместио лопту у Поповићеву мрежу, а самим тим и вратио тим из Бачке Тополе у игру и унео неизвесност у меч.

Плели су мрежу играчи Звезде око гола ТСЦ-а као и у првом полувремену, али и промашивали изгледне прилике. У тим ситуацијама је предњачио Симић, који је био најзапаженији актер на „Маракани“. Управо је Симић био тај који је решио питање победника. Марко Гобељић је са десног бока упутио употребљив центаршут, а Симић је лопту у мрежу спровео главом. Коначних 4:1 поставио је Јовељић из пенала у надокнади времена.

За разлику од фудбалера, навијачи Црвене звезде су још једном подбацили. За викенд црвено-бели путују у Ниш, где ће их угостити Раднички. Утакмица са „Реалом са Нишаве“ је дерби кола, али и утакмица два првопласирана тима у домаћем шампионату.