Звезда „преживела“ Лакташе и стигла до победе након преокрета

Кошаркаши Црвене звезде забележили су 15. победу у регионалном такмичењу. Црвено-бели су савладали Игокеу са 79:77 и славили у драматичној завршници. Игокеа и Звезда су се током целом меча смењивали у вођству. Црвено-бели су се боље „снашли“ у завршници, а Игокеа је имала прилику да слави, али је „прмашила“ победу у последњој секунди.

Игокеа је прва стигла до предности након што је Луковић био половичан са линије за слободна бацања. Звезда је до првог вођства стигла после тројке Симанића из корнера, а убрзо је нову погодио Давидовац. Игокеа је узвратила истом мером, а тројке за тим из Лакташа убацили су Сава Лешић и Илић. Домаћин је средином прве четвртине водио са 14:10, а „рафалну паљбу“ је наставио Луковић. Ристић је ауторитативним закуцавањем смањио резултат и у раној фази меча стигао до 6 поена. Нову предност Томићевом тиму донео је Оџо, а у тим тренуцима било је 16:14 за црвено-беле. Звезда је у финишу прве четвртине до поена претежно долазила са линије за слободна бацања, а Ненадић је полагањем затворио прву деоницу, после које је Звезда водила са 20:18.

Другу четвртину поенима је отворио Регленд. Адамовић је у раној фази напада постигао тројку, а већ у следећем нападу Игокее, бивши играч Звезде, Вук Радивојевић, учинио је исту ствар и погодио за ново изједначење – 24:24. У наставку је виђена резултатска „клацкалица“, а Томић је након нове тројке Радивојевића био приморан дапозове тајм-аут и покуша да „пресече“ мини серију домаћина. Црвено-бели су позитивно одреаговали. Прво је Симанић елегантно положио лопту у кош после продора, а потом је Давидовац својом другом тројком донео ново изједначење. Било је очигледно да се Звезда мучи без тројице носилаца који су остали у Београду због повреда које су зарадили у Малаги. Из добре одбране и украдене лопте Перпероглуа проистекла је контра, а након поена Грка и Звездиног вођства од 35:33, Николић је затражио тајм-аут. Црвено-бели су наставили са лошим грађењем коша, а Игокеа је то успевала да искористи у финишу друге четвртине. Звезда је тројком Фајеа успела да смањи заостатак, а на полувреме се отишло са резултатом 43:41 за домаћина.

Оливер Лафајет је само што је почело друго полувреме постигао 8. тројку за домаћина. Оџо је „залепио“ Луковића, а затим је Регленд пронашао Давидовца, који је још једном погодио за три, а већ у следечем нападу након његовог продора је било 46:46. Заиграла је Звезда знатно боље у наставку. Растрчан је био Томићев тим, а након закуцавања Оџа, а потом и тројке Регленда, уследио је нови тајм-аут тренера Игокее. Звездину серију од 10:0 прекинуо је Лафајет. Тимови су наставили да се смењују у вођству, а Звезда је до нове предности стигла после асистенције Добрића за Ристића. Након почетне добре игре у трећој четвртини, Звезда је врло брзо заличила на тим из првог полувремена. Константно је Милан Томић тражио добитну петорку, али нико од играча није успевао да ухвати добар ритам. Црвено-бели су у једном моменту имали и +5 при резултату 53:48, али су у последњу четвртину ушли са заостатком. Анђушић је у последњој секунди промашио, а домаћин је на крају треће четвртине водио са 62:59.

После минут и по без постигнутог коша, прве поене у последњој деоници постигао је Луковић. Перпероглу и Регеленд су по ко зна који пут поравнали резултат, а Игокеа је наставила да скупља офанзивне скокове, али и промашују шутеве са дистанце. Кад је тешко – Стратос Перпероглу! Крило Црвене звезде је постигло прву тројку у јако битном тренутку, а Звезда је коначно стигла до предности, по први пут након уводних минута треће четвртине. Џо Регленд је препознао тренутак, преузео одговорност и у два наврата „пробио“ одбрану Игокее и положио. Звезда је повела са 71:66, а након тајм-аута Николића, Анђушић је умањио Звездину преност. Регленд је себи створио простор након сарадње са Оџо и био прецизан, а на другој страни терене, Анђушић је погодио нову тројку за Игокеу. Домаћи тим је пришао на -2 на око минут и по до краја. Кобну грешку испод свог коша направио је Лешић када је „поклонио“ лопту Раданову, а овај закуцао за 77:73. Иако је деловало да је све готово, Марко Луковић је био прецизан, а након нове тројке, Игокеа је пришла на поен заостатка. Радивојевић је у последњим секундама промашио за победу, а затим и Луковић, а Звезда је славила са 79:77 и стигла до 15. победе у АБА лиги.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је Џо Регленд са 18 поена и 7 асистенција. Следили су га Давидовац и Оџо са 11 поена, који су уз Звездиног организатора игре били једини двоцифрени у Томићевом тиму. У тиму Игокее, листу стрелаца предводио је Анђушић са 15 поена, а двоцифрени су били и Адамовић, Лешић и Радивојевић.