Звезда протутњала кроз Бачку Паланку

Фудбалери Црвене звезде су у Бачкој Паланци уписали 26. победу у текућој сезони. Црвено-бели су на стадиону „Славко Малетин Вава“ савладали домаћина резултатом 3:1, а утисак је да је Звезда могла да оствари и убедљивију победу да су изабраници Владана Милојевића били сконцентрисанији у завршници акција.

Црвеној звезди је било потребно 7 минута да стигне до вођства. Симић је центрирао са леве стране и упутио идеалан центаршут на другу стативу где је најбољи у скоку био Бен, Зоговић је успео  одбрани ударац репрезентативца Коморских острва, али се лопта одбила до Бена, он ју је проследио до Павкова, којем није било тешко да постигне гол.

Већ у 11. Минуту Звезда је дуплирала предност. Иванић је одложио лопту до Бена, који је упутио центаршут у срце шеснаестерца, играчи Бачке су лоше реаговали, а Вујадин Савић је постигао првенац у црвено-белом дресу.

Бачка је експресно успела да смањи Звездину предност и учини утакмицу занимљивијом. Гаврић је изашао испред Борјана у 15. Минуту, одложио лопту до Радовића, а њему није било тешко да неометан погоди празан гол.

У 20. Минуту је Бен проиграо Родића, Звездин леви бек је узвратио Бену чији је ударац блокиран. Само два минута касније та два играча су искреирала нову шансу. Бен је извео слободан ударац којем је претходио фаул над њим, пронашао Родића на другој стативи, али Родић није био прецизан. Низале су се шансе као на траци у првој половини првог полувремена. Зоговић је зауставио сјајан шут Иванића, а после корнера, Родић је шутирао главом, а лопту је са гол линије избацио Гојковић.

Симић и Иванић су одиграли дупли пас, али је Иванић шутирао право у Зоговића, па голману Бачке није било тешко да заустави ударац. У самом финишу првог полувремена, Бачка је припретила преко Илића после корнера, али је Борјан био на висини задатка.

На самом старту другог полувремена Иванић и Павков су разменили дупли пас, а Зоговић је још једном зауставио шут Иванића. Звезда је непрестано нападала и стварала шансе, али је реализација у неколико наврата изостала.

Црвена звезда је повела са 3:1 у 61. минуту. Марин је пар минута раније заменио Симића, а на пас Иванића је фантастично упослио Стојковића, који је искоса са леве стране снажним ударцем погодио супротан угао. У последњих 20 минута Милојевић је одлучио да шансу да Вукановићу. Десет минута пре краја, Боаћи је заменио стрелца првог гола на утакмици. У 86. минуту Боаћи је затресао мрежу гола Бачке, али је погодак поништен због офсајда. Бјелош је био близу да постигне други гол за Бачку, али је лопта завршила поред стативе.