Звезда ремизирала са Клужом

Фудбалери Црвене звезде одиграли су нерешено на другој припремној утакмици у Аустрији. Црвено-бели су у Виндишгарстену одиграли 1:1 са румунским Клужом, који ће овога лета, као и шампион Србије напасти пласман у Лигу шампиона. Милојевићеви изабраници су одиграли знатно боље у првом полувремену, али су тек у наставку дошли до вођства преко резервисте Савића. Ипак, Клуж је успео да поравна резултат, а шампион Румуније је у завршним минутима утакмице могао и до потпуног преокрета.

Звезда је први пут запретила преко Марка Марина, који је током првог полувремена био најзапаженији и најразигранији појединац у црвено-белом табору, али је шут креатора Звездине игре завршио поред стативе. Нису црвено-бели дуго чекали на следећу шансу. Милуновић је искористио неопрезност дефанзиваца Клужа, шутирао из прве, али није озбиљније угрозио Арлаускиса.

Душан Јованчић је у два наврата био најближи да затресе мрежу Клужовог гола и донесе Звезди предност. Средином првог дела првог полувремена, везиста црвено-белих је лоше захватио лопту коју му је проследио Боаћи. Убрзо је и Иванић припретио ударцем са дистанце, на одбијену лопту је натрчао Марин, али ни он није успео да савлада Клужовог чувара мреже. Последњу озбиљну и највећу шансу у првом делу игре имао је Јованчић. Марин је сјајним пасом спојио Јованчића са голом, дефанзивни везиста је финтом избацио дефанзивца шампиона Румуније и остао сам са голманом, али је Арлаускис још једном био на висини задатка.

Клуж је у наставку заиграо доста офанзивније, а после неколико минута игре је створио и прву опасну шансу на утакмици и лако могао до вођства, али је изванредни Поповић вадио кестење из ватре. Ђоковић је упутио оштар центаршут у петерац, Рондон је шутирао, а Поповић је зауставио лопту на самој гол линији. Неколико минута касније Клуж је припретио преко Хулија, али је ударац главом завршио поред Звездиног гола. Црвено-бели су се у првој изгледнијој ситуацији нашли после комбинације Симића и Бена, али је изостао завршни ударац.

Звезда повела у 67. минуту, а гол црвено-белих изазвао је ерупцију одушевљења на трибинама у Виндишгарстену. Бен је перфектно извео прекид, а Вујадин Савић је лопту главом спровео у мрежу за 1:0. Звезда је наставила да ствара прилике, а Бен је након асистенције био близу да постигне и гол.

Клуж је до изједначења стигао у 79. минуту. Извели су кратку комбинацију играчи румунског шампиона, Деак је упутио центаршут у срце шеснаестерца, а Винисијус је стигао до лопте пре Поповића и није му било тешко да главом донесе изједначење и погоди небрањену мрежу. До краја утакмице Ђоковић је запретио са преко двадесет метара, а Поповић је без проблема укротио тај ударац, а на истеку регуларног дела Паун је пропустио прилику да донесе Клужу победу.