Звезда рутински до четвртфинала Купа Србије (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде убедљиво су савладали Борац у Чачку, резултатом 4:0, у осмини финала Купа Србије.

Шеф стручног штаба, Владан Милојевић, одлучио се за формацију са три играча у дефанзиви. Поред Вујадина Савића и Срђана Бабића, место централног дефанзивца је заузео и Филип Стојковић. Од првог минута, наступали су још Борјан, Гобељић, Родић, Рачић, Лука Илић, Срнић, Милић и Пешић.

Одлично је наш тим отворио утакмице и већ у 3. минуту дошао до предности. Након сјајне акције, Пешић је петом проиграо младог Илића, он је одлично упослио Милића, који је са пет метара рутински послао лопту у мрежу.

Од 13. минута је наш тим наступао са играчем више, пошто је у домаћем тиму Костић добио директан црвени картон.

Наставила је Црвена звезда са нападима, што је резултовало голом Пешића у 29. минуту. Одузели су наши фудбалери лопту на средини терена и брзим контра нападом казнили одбрану домаћина. Милић је пасом по земљи асистирао Пешићу, који је лако сместио лопту иза леђа голмана Борца.

И поред два гола предности, наставио је тим Владана Милојевића са нападима, али до одласка на одмор није било више голова.

У 60. минуту, уместо Луке Илића, на терен је ушао Ненад Милијаш. Управо је Милијаш повисио вођство нашег тима, фантастичним голом. Проиграо га је Пешић, а Милијаш је „распалио“ по лопти, са преко 25 метара од гола. Голман домаћих је био немоћан.

Шест минута пре краја утакмице, продор Пешића је заустављен прекршајем у казненом простору Борца. Сигурним ударцем са беле тачке, управо је Пешић поставио коначан резултат утакмице. То је Пешићев 14. гол у свим такмичењима ове сезоне, чиме се изједначио са Ричмондом Боаћијем на врху листе стрелаца.

Наш тим је доминирао током целе утакмице, што говоре и статистички подаци. Чак 23 утакмица на гол Борца, док је домаћин упутио свега три. Поред тога, чак 69% времена, лопта је била у поседу играча Црвене звезде.

Наредну утакмицу, Црвена звезда игра у суботу против екипе Рада, од 16 часова, а улаз је бесплатан.