Звезда рутински до 10:0

Кошаркаши Црвене звезде уписали су 10. победу у АБА лиги. Црвено-бели су у хали „Александар Николић“ савладали Задар резултатом 97:70.

Вон је поенима након полагања у последњим секундама напада отворио сусрет између Звезде и Задра, а истом мером узвратио је Џо Регленд. Звездин организатор игре био је изузетно расположен од самог старта за игру, а након његове украдене лопте и новог полагања, Звезда је први пут повела на мечу. На почетку меча тимови су се смењивали у вођству, а прву тројку на мечу постигао је Симанић. Црвено-бели су прву осетнију предност стекли средином четвртине након офанзивног скока Цирбеса, а потом и полагања уз фаул. Прва тројка Задрана дело је Литла, а већ у следећем нападу погодио је и другу. Прва четвртина припала је Звезди резултатом 22:16.

Звезда је почетком друге деонице поенима Перпероглуа из транзиције у два наврата стигла до двоцифрене предности – 26:16. Звезда је тројком Ненадића наставила да увећава предност, а Лука Божић, најквлитетнији играч гостију, уписао се у стрелце тек средином друге четвртине. Шпраља је одмах по уласку у игру погодио тројку за Задар и спустио госте на једноцифрен заостатак. Томићев тим се тројкама Регленда и Давидовца прво вратио на двоцифрену предност, а након нове тројке Симанића, Анте Назор је био приморан да реагује тајм-аутом. И другу четвртину је Звезда решила у своју корист, а на велики одмор се отишло са резултатом 45:33.

Како је отворио утакмицу, тако је Регленд наставио и почетком другог полувремена. У наставку се играло у спроријем ритму, а предност црвено-белих смањио је Литл новом тројком. Лазић је на тројку Задрана одговорио истом мером, а затим је Регленд укуцао лопту у кош за 57:43. Звезда је тројком Берона из корнера наставила да увећава разлику и дошла је надомак 20 поена предности. Убрзо су црвено-бели пробили ту границу, а Назор је након поена Ненадића реаговао тајм-аутом у покушају да подигне свој тим и не доживи резултатску катастрофу у Београду. Стратос Перпероглу је трећу четвртину затворио тројком уз звук сирене. Трећа деоница окончана је резултатом 79:53 и све је водило ка новој убедљивој победи Црвене звезде.

Пошто је већ све било решено, ниједан тим у последњој четвртини није претерано био расположен за игру. Шансу су у Црвеној звезди добили играчи који проводе мање времена на паркету, а уласком Ристића, сваки играч црвено-белих је наступио на овом мечу. Фаје је полагањем након продора, а затим и снажним закуцавањем одржавао Звездину предност, а након поена Перпероглуа и +26 за лидера АБА лиге, Назор је још једном позвао тајм-аут. Ловре Башић је погодио девету тројку за гостујући тим, а убрзо је са друге стране Симанић постигао своју трећу тројку. Звезда је привела меч крају и славила са 97:70.