Звезда рутинском игром надиграла Цибону

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Загребу екипу Цибоне 93:87 (35:18, 22:24, 22:21, 14:24) у мечу 11. кола регионалне лиге. Црвено-бели овом победом задржали другу позицију на табели Јадранске лиге иза Будућности.

Црвена звезда је на самом старту показала разлику у класи и фантастичним шутем за три поена дошла до двоцифрене предности. Она је брзо и увећана да би до краја четвртине постигла и 35 поена, што је међу најбољим клупским учинцима у једној четвртини. Тренер домаћина, Анте Назор је често мењао одбране па је пресингом успео да заустави Давидовца. Изузетно снажном одбраном на ивици фаулова покушавали су да спрече прилазе свом кошу. Ипак нису успели да смире фантастичан шут Звезде, пре свега Фелдина који је дефинитивно у одличној форми већ неколико утакмица. Друштво му је правио већ пословично добри Рочести и искусни Бјелица. Ипак да све не буде тако светло је игра у задњој четвртини када су наши кошаркаши смањили гас. Цибона је добила ту четвртину двоцифреном разликом и успела да дође чак до једноцифреног пораза који од 5 минута утакмице није био упитан.

Најефикаснији у редовима Звезде био је Џејмс Фелдин са 23 поена. Тејлор Рочести је уписао 19 поена уз 6 асистенција, док је Милко Бјелица постигао 14 поена, 7 скокова и 4 асистенције. Код домаћина најрасположенији је био Лука Жорић са 20 поена. Двоцифрени су били још и Новачић са 17 и Уљаревић са 11 поена.