Звезда рутинском победом започела одбрану титуле!

Кошаркаши Црвене звезде започели су одбрану титуле првака Србије рутинском победом против екипе Мега Лекса резултатом 85-70. Мега је успела да парира Звезди током већег дела првог полувремена али чим је наша екипа успела да се одвоји на двоцифрену предност Мега није успела више да озбиљније запрети црвено-белима.

Звезда је са осам везаних поена Кузмића и Џенкинса отворила утакмицу и прва повела. Мега је успела да погоди неколико тешких шутева али ни одбрана Звезде није била на нивоу на ком смо навикли па је Мега успела да се разигра и преокрене резултат. Јовић и Кузмић су везали 4 поена али је Мега наставила да погађа своје шутеве па је Радоњић одлучио да направи троструку измену три минута пред крај четвртине. Ово се испоставило као пун погодак пошто је Звезда до краја четвртине примила само два поена. У нападу је сјајни Бјелица нападао немоћног Тејића у ниском посту па је Звезда стигла до изједначења. При овом резултату (21:21) после поена Бјелице бивши играч Звезде, Сава Лешић, доживео је тешку повреду скочног зглоба и морао је да напусти паркет. До краја прве четвртине нисмо видели више поена.

Црвено-бели су боље отворили другу четвртину и вратили предност али је брзо испунила бонус. Неколико лоших судијских одлука је изнервирало тренера Радоњића који је добио техничку после протеста па је Мега пришла на само кош разлике (27:26). Звезда је одговорила мини-серијом од 4-0 преко сјајног Бјелице али је Мега успела да се опет приближи резултатски на само два поена разлике (33:31). Затим је уследио период игре који је апсолутно припао Звезди која је пре свега добрим извођењем слободних бацања направила серију 13-2 са којом је и затворила прво полувреме (46:33).

Звезда је и у наставку утакмице наставила са доминантном игром под кошем. Кузмић и Бјелица су радили шта су хтели и наставили су да затрпавају кош Меге. Колико је Звезда била доминантна у рекету говори у прилог чињеница да је Звезда прву тројку постигла тек у 8. минуту 3. четвртине док је проценат шута био око 47% из игре за два поена. Мега је одиграла нападачки добру четвртину али није успела да до краја издржи у том ритму, Звезда је појачала одбрану па је резултат на крају треће био 62:50 за црвено-беле. Питање победника је дефинитивно решено на почетку последње четвртине. Игра Меге се потпуно распала пред одбраном Црвене звезде, предност је нарасле и преко 20 поена разлике, гости су за 5 минута постигли само један кош тако да Звезда иде у Митровицу са предношћу у серији од 1-0.

У екипи Звезде најефикаснији је био Огњен Кузмић са 20 поена док је Бјелица забележио 18. Реванш се игра прекосутра у Сремској Митровици.