Звезда са залихом од 3 гола путује на Малту

Црвена звезда је отворила нову сезону победом у првом мечу првог колаквалификација за Лигу Европе . На стадиону „Рајко Митић“ пред 20.000 гледалаца, побеђена је екипа Флоријане са Малте резултатом 3:0 (1:0).

Екипа Црвене звезде на најбољи могући начин је започела своју европску одисеју за сезону 2017/2018 и убедљивом победом одлази на реванш меч следећег четвртка на Малту.

На дебију новог тренера Владана Милојевића, Звезда је била у свим сегментима игре боља од свог противника и сасвим заслужено победила симпатичне противнике из ове острвске државе. Флоријана се определила да сачува свој гол по сваку цену. Тренер гостију Ђовани Тедеско је активно уз аут линију учествовао у поставци своје екипе читав меч.

Црвена звезда је током већег дела меча имала више лопту у својим ногама и стрпљиво „плела мрежу“ око гола малтежана. Фонтанела, шпиц Флоријане је имао већ у 9. минуту занимљив покушај где је са 35 метара шутирао изненада и лопта је завршила на десној стативи Манојловићевог гола. То је у принципу било све од гостију. Од тада на терену је постајао само један тим.

Иако је нападање Црвене звезде у већем делу меча било јалово, тренутак који је преломио утакмицу десио се у надокнади времена првог полувремена где су дупли пас одиграли Рикардињо и Милић, где се крило придошло зимус из Спартака, стуштило у шеснаестерац и било оборено од стране штопера гостију Руиза. Главни судија из Финске није имао дилему и показао је директан црвени картон дефанзивцу гостију и досудио једанаестерац за домаћина. Сигуран извођач најстроже казне је био најбољи стрелац прошле сезоне, Ричмонд Боаћи. Црвена звезда је на одмор отишла са предношћу.

У друго полувреме се ушло исто као и у већем делу првог. Звезда је нападала и била боља али никако није успевала да дође до другог гола. Најбољу шансу је пропустио Боаћи који је после одличног паса Рикардиња утрчао одбрани Флоријане иза леђа, заобишао голмана али у паду и искоса шутирао поред гола.

Уласком Ненада Милијаша у 68 минуту уместо Милића, игра Црвене звезде је добила већу флуидност. Искусни везњак је учествовао код оба гола која су пала у другом полувремену. Својим препознатљивим прекидом је стављао на муке малтежане код њихових дефанзивних прекида. После његовог корнера у 78. минуту, голман Хабер је лоше боксовао лопту која је пала на главу Славољубу Срнићу којем није било тешко да је спроведе у небрањену мрежу. Црвена звезда је овим голом и дефинитивно сломила противника. У 89. минуту Милијаш је поново извео корнер, голман Хабер опет очајно процењује лет лопте, лопта пада у петерац гостију где је најснажљивији био Боаћи, који својим другим голом, крунише своју добру игру и обезбеђује црвено белима миран реванш за недељу дана на Малти.

Црвена Звезда-Флоријана 3:0 (1:0), Гледалаца 19.823, Судија :Матијус Гестранијус (Финска), жути картони: Срнић, Савић (ЦЗ); Пепе, Балдакино, Фонтанела. Црвени картон: Руиз.

Црвена звезда: Манојловић-Стојковић, Савић, Фримпонг, Анђелковић- Доналд., Ле Талек, Милић (Милијаш), Срнић, Рикардињо (Аџић)- Боаћи (Павков).

тренер: Владан Милојевић

Флоријана: Хабер-Балдакино, Руиз, Пепе, Енрике-Нахар, Кијеза(Нијасон), Пизани, Фонтанела (Борг), Вела- Варела (Кабрал).

тренер: Ђовани Тедеско