Звезда се извукла против Динамика

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Динамика са 75:70 и пласирали се у полуфинале Купа Кораћа, где ће им противник бити Мега Бемакс. Екипа Динамика одиграла је одличан меч у Нишу, водила током већег дела сусрета, али су у финишу меча искуство и квалитет Звездиних играча дошли до изражаја.

Динамик је у првом полувремену „живео“ од шутева за три поена, док је одличном одбраном задржао црвено-беле на само 30 постигнутих поена (39:30). Екипа Владимира Ђокића чувала је предност и у наставку меча, у једном тренутку је имала и 13 поена предности, а црвено-бели су до првог изједначења стигли на три и по минута до краја (63:63).

Звезда је врло брзо и повела, али се Динамик није предавао, па је меч ушао у неизвесну завршницу. Добрић је на 24 секунде пре краја погодио два бацања, после неспортске грешке, а онда је и Били Берон био сигуран са линије за слободна бацања. Берон је био и најефикаснији у тиму Звезде са 21 поеном, док се на другој страни истакао Милош Глишић са 23 постигнута поена.