Звезда се враћа из Букурешта без победе

Ватерполисти Црвене звезде доживели су нови пораз у Лиги шампиона. Црвено-бели су у 5. колу елитног такмичења поражени од Стеауе у Букурешту резултатом 8:3.

Црвено-бели су ушли борбено у меч и у првој четвртини су успели да зауставе нападе Румуна, који су у другој четвртини пробили одбрану нашег тима. Звезда је преко Марка Радовића успела да изједначи, али су домаћи са два гола до краја полувремена успели да се резултатски „одлепе“.

У трећем периоду игре Стеауа је са нова четири гола стекла убедљиву предност и решила питање победника. Рутински су привели меч крају, а до краја Звезда је постигла два гола. Стрелци су били Никола Бурсаћ и Кристијан Шулц за коначних 8:3.

У домаћем тиму најефикаснији је био Гибан, стрелац два гола. У Црвеној звезди по једном су мрежу тресли Радовић, Бурсаћ и Шулц.

Црвена звезда у 6. колу Лиге шампиона дочекује екипу ФТЦ Телеком Бдимпешта 9. јануара 2019. године.