Звезда сигурна на старту Суперлиге

Фудбалери Црвене звезде славили су на отварању пролећне полусезоне. Пешић двоструки стрелац.

Сигурна игра изабраника Владана Милојевића. Црвено-бели су славили у 23. колу Суперлиге над екипом Јавора са 3:0 (2:0)

Звездин стратег је „промешао“ састав у односу на меч са ЦСКА, па су тако од старта прилику добили Лука Илић, Аџић, Бабић, Фримпонг, Рачић…

Звезда је до вођства дошла у 6. минуту. Након продора Пешића, лопта се одбила до Аџића, који је са леве стране ушао у казнени простор и одличним шутем у даљи угао савладао Ђогатовића. Није се Звезда ту зауставила пошто је након десетак минута имала феноменалну прилику да дуплира предност. Крстичић је послао одличан пас ка Родићу, који није реализовао ситуацију 1 на 1 са голманом Јавора. У 29. минуту свиран је казнени ударац за наш тим. Бен је послао одличну лопту у простор ка Пешићу, који је успео да склони лопту испред Црномарковића, којем није преостало ништа друго него да сруши Звездиног нападача. Пешић је био сигуран извођач са беле тачке и Звезда је повела са 2:0.

У другом полувремену је виђена идентична игра као из првих 45. минута. Наш тим је доминирао, а у главној улози је био Ел Фардоу Бен. Звездина зимска аквизиција је имала две одличне прилике на старту другог дела игре, али је у обе ситуације направио потез више и шансе су отишле у неповрат.

Ипак, Бен се искупио у 72. минуту. Поново је послао одличан пас ка Пешићу у празан простор и тако уписао још једну асистенцију, коју је наш нападач само „ћушнуо“ поред Ђогатовића и тако поставио коначних 3:0.

До краја меча се играло у споријем ритму, где су наши играчи свесно стали на лопту и рутински привели утакмицу крају.