Звезда сигурна против Рада у увертири пред гостовање Ливерпулу

Црвена звезда је сигурном игром победила Рад, у сусрету 12. кола Суперлиге Србије са 3:1 (2:0). Голове за српског шампиона су постигли Боаћи два пута и Марко Гобељић. Утешни гол за Рад је постигао Маринковић. Изабраници Владана Милојевића су наставили серију победа и уверљиво држе прво место на табели са 34 бода.

Владан Милојевић може бити забринут, јер је стартни десни бек Филип Стојковић морао изаћи из игре у првом полувремену због повреде. Остаје да се види каквог је степена његова повреда и да ли ће стручни штаб моћи да рачуна на њег у наредним уткмицама.

Црвена звезда је од самог старта узела лопту и диктирала темпо игре. У 10. минуту прва велика шанса пред Радовим голом. Стојковић је центрирао у шеснаестерац, лопта је прелетела Гобељића и дошла до Боаћија који је шутирао на гол, али је одбрамбени играч Рада избацио лопту у поље.

У 33. минуту, Стојковић се пожалио на повреду коју је неколико минут пре тога задобио у дуелу са Тричковићем и Петровићем. Владан Милојевић је био принуђен да изврши промену, па је на терен послат Рашид Сумаила.

Дегенек је у наставку утакмицу померен на десног бека а Сумаила је заузео место поред Бабића у централном  делу одбране. Капитенска трака се такође преселила на руку Славољуба Срнића.

Црвено бели су коначно пробили згуснуту одбрану Рада у 39. минуту. Ебесилио је сјајно центрирао на висину пенала а Боаћи сјајно скочио и прелепо главом послао лопту у горњи леви угао Радовог гола.

У 41. минуту Гобељић је повукао контранапад, лопту проследио Симићу, који је спољним делом копачке хтео да упосли Боаћија на другој стативи, али је Душан Марковић био бржи у последњи час врховима прстију интервенисо испред голгетера Црвене звезде.

Пред крај првог полувремена, Дегенек је феноменлно центрирао а Марку Гобељићу није преостало ништа друго него да левом ногом ухвати полуволеј и пошаље лопту у Марковићеву мрежу.

На полувреме, наш шампион је отишао са сигурних два гола предности.

Наш шампион је кренуо агилно и у другом делу. После сјајне акције из корнера, лопта је дошла до Боаћија на другој стативи, али се гањанин налазио у оправданом офсајду.

У 57. минуту Црвена звезда је решила питање победника.Срнић је одлично послао лопту ка Боаћију који је побегао одбрани Рада, а Боаћи је спољњим делом копачке послао лопту у ближи угао Радовог гола.

У 62. минуту, Владан Милојевић је извршио нову измену. Уместо Славољуба Срнића у игри је Жонатан Кафу.

Трећа измена у редовима Црвене звезде је начињена у 74. минуту када је Јовичића заменио Горан Чаушић.

Фудбалери Рада су смањили резултат у 77. минуту. Ненад Маринковић је одлично искористио додавање у простор и побегао задњој линији црвено белих, предриблао Борјана и послао лопту у празну мрежу.

Сјајни Милош Дегенек је пропустио велику прилику да своју одличну игру награди голом. После једног прекида који је извео Крстичић, остао је сам на другој стативи, али је шутирао преко гола.

Утакмица је рутински приведена крају и Црвена звезда је уписала нова 3 бода на свој конто.

Наш тим очекује утакмица трећег кола Лиге шампиона, у среду против Ливерпула на „Енфилду“. Следећег викенда у 13. колу, Црвена звезда гостује шабачкој Мачви.