Звезда силна и против АЕК-а

Црвена звезда је дошла и до треће победе у исто толико припремних утакмица. Овога пута победила је прошлосезонског победника ФИБА лиге шампиона, екипу АЕК-а резултатом 94:63.

Била је ово, макар на папиру, најтежа провера од старта припрема. Утакмица је обиловала лепим потезима, тако да се могло видети неколико врло атрактивних закуцавања. До пред сам крај првог полувремена играла се прилично уједначена утакмица, а онда су кошаркаши Црвене звезде сјајном серијом и закуцавањем Кешеља у последњој секунди успели да оду на двоцифрену предност (42:31). Готово истим ритмом се наставило и друго полувреме, тако да је већ средином треће четвртине питање победника практично решено. До краја утакмице предност кошаркаша Звезде се само повећавала за коначних +31. Најефикаснији у победничком табору био је Перпероглу, а још тројица играча у редовима Црвене звезде била су двоцифрена. У игру једино није улазио Ненадић који је био у 12, али је стручни штаб одлучио да не ризикује ништа. Поред њега због лакших повреда нису наступили ни Давидовац и Фаје. Наредну утакмицу кошаркаши Црвене звезде играју у среду против белгијског Антверпена.

Перпероглу 13, Берон 12, Добрић 11, Лазић 10, Ристић 9, Кешељ 9, Оџо 8, Симанић 7, Човић 6, Регланд 5, Раданов 4.