Звезда славила у дербију, црвено-бели на корак до титуле!

На стадиону „Рајко Митић“, Црвена звезда савладала је Партизан са 2:1 (0:0) головима Бена из пенала и Вукановића за освајање целог плена у 33. колу.Црвено-бели су првим тријумфом над највећим ривалом ове сезоне направили велики корак ка одбрани титуле у Суперлиги Србије.

Шеф стручног штаба Владан Милојевић решио је да овај сусрет почну: Борјан, Стојковић, Милуновић, Бабић, Родић, Јовичић, Јованчић, Бен, Марин, Иванић и Павков. Наши фудбалери су од почетка наметнули јак темпо и био је динамичан увод и поред доста прекида изазваних прекршајима.

Иако су црвено-бели контролисали посед, нису могли да дођу до препознатљиве игре. Сјајна кореографија са северне трибине и подшрка Делија били су додатни ветар у леђа нашим играчима који су покушавали да угрозе противника на бројне начине.

Прва већа шанса виђена је у 36. минуту када је након слабијег корнера Марина лопта ипак завршила на петерцу гостију одакле ју је Павков атрактивно послао изнад пречке.

И у наставку, по повратку са предаха, Милојевићеви изабраници су контролисали дешавања на терену и покушавали да пронађу рупу у одбрани вечитог ривала. На почетку другог дела виђена је и одлична финта Иванића у два додира с лоптом, убацио је у средину пред казнени простор, оборен је био Марин, али није било прекршаја по оцени судије Симовића.

Иницијатива је, коначно, крунисана тачно на истеку сат времена игре. Расположени Иванић је са левог крила проиграо Бена који је на другој стативи оборен са леђа и судија Симовић је показао на белу тачку.

Након што су црвено-бели стекли предност опао је ритам дербија, а шеф Милојевић је освежио редове увођењем Вукановића и Чаушића уместо стрелца и Јовичића. И то се испоставило као прави потез!

Иако је ритам био опао, мало је требало снажном нападачу да се упише у стрелце! Разиграни Иванић је са левог крила идеално упослио Вукановића који је шутем из прве затресао мрежу за 2:0 минуту у 80. минуту!

До краја је вечити ривал успео да смањи резултат и из једанаестерца, који је прецизно извео Гомеш, само постави коначних 2:1 – шампион Србије заслужено слави!