Звезда сломила Борац за пету победу у Суперлиги

Кошаркаши Црвене звезде забележили су пету победу у Суперлиги Србије. Црвено-бели су још једном славили двоцифреном разликом. Звезда је у крцатој дворани у Чачку крај Мораве савладала Борац резултатом 77:67.

У прилично неизвесној утакмици, домаћин је боље отворио меч и повео са 10-2, а црвено-бели су уз тај резултатски дефицит одиграли практично целу прву четвртину коју ја окончана резултатом 17-23. Деловало је средином друге деонице да ће екипа Црвене звезде ухватити прилично брзо резултатски прикључак код резултата 28-30, али је домаћин одговорио серијом 6-0, и коначно добио прво полувреме резултатом 41-38.

Шампион АБА лиге и Србије је заиграо боље у трећој деоници и стигао до резултатске предности 58:50, али је домаћин ношен одличном игром плеја Илије Ђоковића држао резултатски прикључак. Последња деоница донела је тврду кошарку, дуго није било промене резултата на семафору након тројке црвено-белих, узвратио је Ђоковић тројком, а онда је својом минијатуром Човић повео серију Црвене звезде од 9-0 и питање победника је било решено.

Најефикаснији у нашем тиму били су Бранко Лазић и КЦ Риверс са по 18 поена. Оџо је додао 13 поена уз 7 скокова, а Човић 9 поена уз 8 асистенција.

У 6. колу Суперлиге, кошаркаши Црвене звезде гостују екипи Дунава. Тај меч заказан је за 15. мај са почетком у 20 часова.