Звезда сломила жилави Рад

Фудбалери Црвене звезде славили су у другом колу Суперлиге на Бањици против екипе Рада са 2:0. Стрелци за наш тим су били Дамијен Ле Талек и Александар Пешић.

Црвена звезда је у једном спором ритму, по веома тешком времену за игру, славила на Бањици против екипе Рада. Владан Милојевић је за овај меч променио чак седморицу играча у односу на меч са прашком Спартом, што се и осетило у нашој игри. Прилику да дебитује на овом мечу, добио је Срђан Бабић и коректно је одрадио свој посао.

Звезда је у првом полувремену контролисала дешавања на терену, али није стварала шансе. Иницијатива се сводила само на теренски посед, без конкретних акција. Једино помена био је гол из 38. минута. Аџић је извео корнер на другу стативу, где се нашао Ле Талек и главом пребацио голмана и послао лопту у мрежу. У наставку игре, Рад је изашао отреситије и у 55. минуту је озбиљно запретио нашем тиму. Најпре је Анђелковић „испао“ на својој страни, након које је Борјан уз помоћ стативе добро интервенисао. Након корнера, зицер за екипу Рада. Дефанзивац домаћина је сам, неометан са 6-7 метара од гола, лопту послао у пречку. Пар минута касније, Пешић је могао да казни промашаје домаћина. Добро је утрчао у простор, ослободио се Мараша, али је шут отишао поред саме стативе. Наш нападач је ипак успео да се упише у листу стрелаца. У 90. минуту је добро скочио на центаршут Анђелковића и лопту главом спровео у мрежу.

Звезда је у једној спорој утакмици, без темпа и ритма остварила главни циљ, а то су три бода. Остварила је другу победу на старту шампионата и наставила да бележи добре резултате. Евидентно је било да су наши момци већ главом у Прагу, те да су на овој утакмици одиграли доста слабије у односу на прошли меч. Нашем тиму сада предстоји припрема за четвртак и утакмицу у којој Звезда има прилику да избаци великана чешког фудбала.