Звезда спремила Лиможу гиљотину, па завршила на њој

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у 5. колу Еврокупа и изгубили су све шансе за пласман у четвртфинале. Лимож је на домаћем терену славио са 72:71, а до победе је стигао после преокрета у последњем минуту меча.

Оба тима прве нападе искористила на најбољи могући начин. Црвена звезда је први пут повела после поена Ристића који се снашао иако је био удвојен. На старту меча су искључиво погађали Ристић и Добрић, а са друге стране је Бутсиел био најрасположенији за игру. Регленд је црвено-белима средином четвртине донео ново вођство након што је пробио чувара, а затим и положио под фаулом. Русел је новом тројком после дуго времена довео Лимож до минималне предности. Била је Звезда без поена преко три минута, а онда је у последњим секундама четвртине уследила крађа, играчи Лиможа су били неопрезни, а Били Берон је то знао да казни. Управо су Беронови поени били последњи у првом периоду, а Звезда је водила са 16:15.

Излазни пас Перпероглуа догодио се у правом тренутку, а Бориша Симанић је тројком отворио другу четвртину. Харди је прво донео ново изједначење, а потом погодио и тројку за предност домаћина. Већ у следећем нападу је Звезда преко Човића одговорила истом мером. Већим делом друге четвртине тимови су се смењивали у вођству и ниједна екипа није успевала да направи значајнију предност. Звезда је после поена Ристића под фаулом повела са 30:28, а затим је уследила серија 5:0 Лиможа. Тејлор је поентирао, а Томић затражио тајм аут. Поново је Звезда у финишу четвртине имала проблем да стигне до поена, а серију гостију је прекинуо тројком Фаје. На полувреме се отишло с предношћу Лиможа од 40:35.

Џо Регленд је постигао поене на старту другог полувремена, а Хауард је наставио тамо где је стао у првом полувремену и погодио тројку преко Добрића. Након сарадње Регленда и Ристића, Звезда је коначно дошла до поена из рекета. Црвено-бели су стигли до изједначења када је Регленд уочио Добрића у корнеру, а овај погодио тројку, а већ у следећем нападу је Регленд пробио чувара и лако положио, а Звезда је повела са 45:43. Боља игра у одбрани вратила је Томићев тим из резултатског минуса. У тренуцима када се Лимож мучио у нападу прорадио је и Били Берон и са две тројке одвео Звезду на +9. Мајлс је прекинуо серију црвено-белих тројком коју је упио обруч. После поена Кешеља, Звезда је стигла први пут до двоцифрене предности. У последњу четвртину се ушло са резултатом 60:48 за Црвену звезду.

Хауард је тројком преко руке отворио последњи период. са друге стране је Човић погодио за три поена и неутралисао тројку Хауарда. Брзо је Звезда испунила бонус, па је то била отежавајућа околност за црвено-беле у наставку меча. Ајзеа Мајлс је постигао трећу тројку и наставио да одржава свој тим у игри. Звезда се поново сусрела са проблемом организације напада, а када је Бутеј погодио тројку преко Оџа, Томић је био приморан да затражи тајм аут. Серију домаћина од 6:0 прекинуо је Били Берон поготком са полудистанце. Лимож је успео да смањи предност црвено-белих, а када је Регленд поентирао, Пероне је баш као Томић претходно реаговао тајм аутом. Фајеов промашај покупио је Оџо и лопту положио у кош у тренуцима када се Звезда мучила у нападу. Уследио је пад у Звездиној игри, Русел је погодио тројку у последњем минуту, а домаћин је пришао на пола коша заостатка. Звезда је по ко зна који пут ове сезоне прокоцкала предност. Поновио се сценарио као на мечу са Валенсијом и Лимож је славио са 72:71.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је Регленд са 15 поена, а двоцифрени су још били Берон и Добрић. Код Лиможа су Бутсиел и Мајлс били најучинковитији са по 13 поена.