ЗВЕЗДА СПРЕМНА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Канонада голова против Радника

Феноменално издање црвено-белих на мечу против Радника из Сурдулице.

Црвена звезда убедљиво је славила у 8. колу Суперлиге савладавши Радник из Сурдулице са 6:0 (2:0). Голове за наш тим постигли су Боаћи 2х, Марин, Кафу, Чаушић и Стојиљковић.

У лепој атмосфери пред нешто више од 13,000 гледалаца, наш тим је приказао најбољу партију од старта сезоне, наговештивши да у одличној форми дочекује старт у Лиги шампиона. Владан Милојевић је од старта уврстио у прву поставу последња појачања, Боаћија, Марина и Чаушића, који су му на најбољи могући начин вратили на терену.

Звезда је од старта утакмице контролисала ритам меча, поготово су се истицали Марин и Боаћи, који су били и најзаслужнији за вођство од 2:0 на полувремену. Звезда је повела у 33. минуту голом Боаћија. Марин је кренуо у продор са десног крила, промешао неколико играча Радника и као на тацни упослио Ричија, који је из окрета погодио даљи угао Радниковог гола. Неколико минута касније, исти актери само у замењеним укогоам. Овај пут је Боачи био асистент, а Марин егзекутор. Чаушић је послао дугу лопту ка Боаћију, који је петом из прве одиграо ка Марину. Марко је одлично примио лопту, повукао је корак два и са 20 метара прелепим шутем повисио резултат.

У другим полувремену, разиграла се комплетна екипа. Шансе су се низале, а голови падали као на траци. Прво је Кафу повисио на 3:0. Добра акција нашег тима по десној страни, повратни пас Стојковића и мирна реализација Бразилца. Убрзо након тога већ је било 4:0. Симић је одлично повукао контру по левој страни, упутио пас ка Боаћију који је закуцао лопту у горњи леви угао голмана Лекича. Своју другу асистенцију на мечу, Марин је уписао у 73. минуту. Комбиновали су наши фудбалери испред Радниковог казненог простора, Марин је гурнуо лопту ка Чаушићу који је прелепим шутем са 16м послао лопту у мрежу. Коначан резултат поставио је Никола Стојиљковић голом у 82. минуту на асистенцију Милана Родића.

Црвена звезда је тако наставила максималан низ у домаћем првенству. Ово је била 7 победа црвено-белих уз напомену да наш тим има утакмицу мање и да нам тек предстоји заостали меч са крушевачким Напретком.

Наш тим сада очекује меч у првом колу Лиге шампиона у уторак од 21 час, када ће на „Маракани“, гостовати италијански Наполи.