Звезда „срушила“ Напредак на годишњицу Токија

Фудбалери Црвене звезде уписали су још једну убедљиву победу на стадиону „Рајко Митић“. Нова „жртва“ био је Напредак, а Звезда је славила са 3:0 у мечу који је одигран на дан када је Црвена звезда пре 27 година освојила Интерконтинентални куп у Токију и постала шампион света.

Црвено-бели су још једном показали зашто „Маракана“ носи назив „неосвојива тврђава“. Фудбалери Звезде су у 10 одиграних суперлигашких утакмица на највећем српском стадиону остварили исто толико и победа у јесењој полусезони. Изабраници Владана Милојевића су још једном „терорисали“ противничког голмана и пред нешто више од 10 000 гледалаца пружили добру игру, стигли до тријумфа и направили добру увертиру пред меч 6. кола Лиге шампиона са ПСЖ-ом.

Након досуђеног фаула, комбиновали су Ебисилио и Бен на левој страни, а холандски офанзивац је уочио на рубу шеснаестерца Вељка Симића и упутио прецизан пас ка Звездином ђаку. Симић је прецизним ударцем између неколико играча нашао пут до мреже и у 13. минуту довео Звезду у вођство.

Рано стечена предност је додатно осоколила црвено-беле, који су опседaли гол противника. Симић је проиграо Бена, а Звездин голгетер није успео да удвостручи предност. Потом је и Ебисилио покушао са дистанце, али је био за мало непрецизан. Уследио је нови покушај Лоренца Ебисилија након асистенције Симића, али ни тада није затресао мрежу противника. Холанђанин је најближи голу био након слободњака који је извео, али му је пречка стала на пут. Након центаршута Родића, Бен је покушао главом, голман Напретка је сјајно реаговао, а „отпадак“ је покупио Павков и спровео лопту у мрежу. Ипак, свиран је офсајд и резултат на семафору остао је непромењен.

У наставку је Симић наставио да се истиче. Прво му је Павков изванредно лопту спустио грудима, али је Симић „траљаво“ шутирао. Затим га је дугом лоптом иза леђа одране пронашао Родић, али је Петровић укротио и овај ударац. Уследио је корнер за Звезду и оштра лопта у петерац, Вешковац је нестретно реаговао и лопта је завршила у голу Напретка у 60. минуту. У 79. минуту је Родић пресекао пас играча Напретка, лопта је дошла до Бена, који ју је уз стативу сместио у гол и поставио тренутних 3:0, а на крају ће се испоставити и коначних. У финишу меча је Звезди због офсајда поништен још један гол, који је био дело Звездиног голгетера. Овога пута Ричмонда Боаћија, који је пар минута пре тога ушао и игру.