Звезда у спором ритму до нове победе

Црвена звезда је савладала Младост из Лучана са 2:1 у 14. колу Суперлиге.

Црвено-бели савладали су вечерас екипу Младости у једном спором ритму са 2:1. Владан Милојевић је добро промешао састав и пружио шансу неколицини младића на вечерашњој утакмици који су на најбољи могући начин показали да заслужују Звездин дрес.

Без Канге, Доналда и Боаћија, Звезда је кренула доста споро. Држали су посед наши играчи, али нису стварали шансе. Лопта је углавном била на средини терена, а наш тим је претио из слободних удараца којих је било сијасет на овом мечу. Успаванку на утакмици, прекинуо је Александар Пешић у 26. минуту. Стојковић је одлично центрирао са десног бока, а наш нападач је одлично скочио и закуцао лопту у мрежу. До краја полувремена, наш тим је дуплирао вођство. Урош Рачић је одиграо дупли пас најпре са Милијашем, а након тога и са Пешићем. Избио је сам у казнени простор Младости и одличним приземним шутем савладао голмана Младости.

На почетку другог полувремена уместо Крстичића у игру је ушао Лука Илић. Млади везњак је имао неколико запажених потеза током меча и заочекивати је да млади Нишлија добија што више минута у наставку сезоне.

Коначан резултат постављен је већ у 52. минуту. Испала је наша одбрана на пас екипе Младости, кратак је био Рачић, и Радивојевић се сам нашао испред Борјана. Везњак ривала је хладнокрвно послао лопту испод нашег голмана и испоставиће се поставио коначан резултат.

До краја меча наш тим је претио углавном шутевима са дистанце. Из таквог једног, Милијаш је погодио стативу, али резултат се није мењао.

Црвена звезда у среду игра заосталу утакмицу Суперлиге против Спартака на домаћем терену.