Звезда убедљива против Борца

Kошаркаши Црвене звезде убедљиво савладали Борац резултатом 86:58 и тако лигашки део Суперлиге завршили са скором 10-0.

Црвено-бели нису имали лак пут до тријумфа, пошто су му гости све време претили. Звезда је ушла у утакмицу серијом 10:0, затим је имала и плус 12, али је Борац успео то да анулира и уђе у егал. Чачани су после изједначења у финишу првог периода у другом преузели вођство, које је у једном тренутку износило и шест поена.

Ипак, иако су се ‚црвено-бели‘ тргли, на полувремену нико није имао предност. Домаћи тим је преузео потпуну контролу у наставку, усталио се у вођству, а утакмицу је преломио у последњем периоду, када му Чачани нису пружали практично никакав отпор. У прилог томе иде и чињеница да је ту четвртину Звезда добила 28:10, а у једном тренутку је имала и 30 поена предности.

Најбољи у победничком тиму био је Душан Ристић са 16 поена и девет скокова, док су Kеј Си Риверс и Били Берон имали по 14 поена.

Kод Борца, Никола Kочовић је имао 15 поена, три више од Уроша Чарапића.

Звезди је то био десети тријумф и у полуфиналу ће се састати са Мега Бемаксом.