Звезда уз доста мука до нове победе

Црвена звезда је у оквиру 11. кола Суперлиге, победила Земун у Горњој вароши са 1:2 (1:1). До заслужене победе су црвено-бели дошли у надокнади времена, голом Марина и тако је наш тим задржао 7 бодова предности над Радничким из Ниша и Партизаном.

Црвена звезда је добро отворила меч у Горњој вроши. Диктирала је темпо утакмице , а Јовељић је могао да казни неодлучност голмана Земуна.

У 10. минуту Земун је дошао до вођства. Звездина одбрана је пробијена по левој страни, Кукуличић је приземним центаршутем упослио Николу Стојковића, који је био бржи од Дегенека на првој стативи, и савладао Борјана.

У 20. минуту Вукадиновић је у казненом простору неопрезно поткачио Јованчића, овај је пао и судија Јовановић је показао на белу тачку. Лоренцо Ебесилио је преузео одговорност али је погодио само оквир гола. Остало је 1:0 за Земун.

У наставку утакмице први је припретио Бабић, који је после прекида шутирао главом тик изнад пречке. После 2 минута и Павков је пробао ударцем са 15 метара али је изнудио само корнер.

Црвено бели долазе до изједначења у првом минуту надокнаде првог полувремена, када је Јовељић добро осетио где ће једна одбијена лопта и послао ју је у мрежу.

На одмор се отишло резултатом 1:1.

Владан Милојевић је на полувремену извршио двоструку измену. У игру су ушли Кафу и Јовичић уместо Крстичића и Јовељића.

Звезда је у другом полувремену кренула на победу. Играло се на половини земунаца. Земун се организовано бранио. У 68. минуту, Родић је центрирао на другу стативу али је Кафу остао кратак.

У 72. минуту најагилнији играч Црвене звезде у другом полувремену, Марко Марин је шутирао са 16 метара али је погодио стативу. У истом минуту, Владан Милојевић је извршио последњу измену, па је уместо Ебесилиа у игру ушао Боаћи.

У 79. минуту, Марин је центрирао на другу стативу, где се нашао Бабић, који је главом шутирао поред гола.

Звезда је појачавалаа темпо, Земун је гледао на све начине како да опструише игру. У 90. минуту Бранко Јовичић је опробао ударац са дистанце, али је голман Земуна то одбранио.

У 91. минуту Црвена звезда је дошла апсолутно заслужено до победе. Боаћи је упослио Марина, који се стуштио у шеснаестерац Земуна, преварио једног играча Земуна, и левом ногом пласирао лопту у супротан угао Земуновог гола. Немац је награђен за одличну игру у другом полувремену.

Следи репрезентативна пауза, а наставак такмичења се наставља 20. октобра кад на стадион „Рајко Митић“ долази екипа Рада.