Звезда живи, Барселона пала у пакленој завршници!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Барселоне у хали Пионир резултатом 90:82. Рочести (22 поена) и Бјелица (23 поена) најбољи код Звезде, Серафан (16 поен) доминирао код Барселоне! Звезда 31 пут шутнула за три поена, Ертел само једном промашио на мечу!

Први овосезонски меч у Евролиги на домаћем терену наши момци одиграли су у препуној хали Пионир, у сада већ добро познатој, пакленој атмосфери. Тражила је Црвена звезда прву победу у овогодишњем издању Евролиге након пораза у Каунасу, а стартних пет који су започели поход ка том циљу били су Рочести, Фелдин, Лазић, Бјелица и Лесор.

Одлично су црвено-бели отворили утакмицу, Бјелица и Рочести су врло мотивисано кренули у нападу, а играчи Барселоне су од првог до последњег тренутка првог полувремена имали резултатски дефицит. Доста поена пало је у првих пет минута утакмице, нападачки  и брзо се играло у хали Пионир, а у таквом амбијенту боље су се снашли наши момци – играчи Барселоне покушавали су преко корпулентног Серафана и Ханге да дођу до својих поена, али је одбрана рекета јако добро функционисала. Звезда је надскочила ривала, била је мирна и сталожена у одбрани и то је нешто на чему је тренер Алимпијевић очигледно доста радио у минулом периоду. Звезда је направила мало фаулова, није дозволила ривалу да са линије пенала стиже предност, што је био још један видљив напредак. Звезда је прву четвртину решила предношћу 24:13, уз 8 од 12 успешних шутева из игре.

У другом делу игре Звезда је чврсто држала Барселону на малом броју поена, све док се није разиграо Кевин Серафан за кога Лесор и Антић у великом броју наврата нису имали решење. Ипак, наш напад функционисао је прилично добро и поред све више приметног ослањања на шут за три поена , Рочести (12 поена у 1/2) и Бјелица били су максимално инспирисани и одржавали су стечену предност црвено-белих тешко достижном. Звезда је наставила лепо да гради и чува свој рекет, Антић је убележио чак осам скокова и уливао сигурност својим млађим саиграчима. Када је Барселона средином деонице направила серију 8:0, Алимпијевић је затражио тајм аут после којег су се наши момци потпуно консолидовали. До краја деонице држали смо предност двоцифреном, да би се прво полувреме у Пиониру, поред феноменалне подршке Звездиних Делија, завршило резултатом 44:32.

И у трећој деоници су се црвено-бели ослањали на шут споља, а овога пута хаубица Џејмса Фелдина радила је пуном паром, па је Звездин кошгетер брзо серијом поена убијао морал гостујућем тиму. Имао је Фелдин и једно веома атрактивно поентирање за 2+1 када је прокључала препуна хала Пионир и додатно подигла ниво самопоуздања наших момака. Дисциплиновано су црвено-бели играли у оба правца, али када би год Серафан узео лопту у руке, наши момци нису налазили решење – готово перфектан је био крупни центар Барселоне, појачање из Њу Орлеанса, који је велике проблеме правио Бјелици. Срећом по нас, ушао је у проблем са фауловима, те је морао да паузира један део меча, како би се сачувао од пет личних грешака.Квалитет Барселоне долазио је до изражаја како је четвртина одмицала и приближавала се крају, вратили су се Каталонци и по питању скока, и то се одмах осетило на терену – блага нервоза се увукла у црвено-беле када је Барса смањила предност на 57:50 , а тренер Алимпијевић је морао да тражи тајм аут. Поново је кратка пауза била делотворна, јер су љубимци навијача повратили двоцифрену предност која је на снази била пуне три деонице. Барса је, међутим, на нашу серију одговорила својом, па је након три четвртине, резултат је био 62:57 у корист Црвене звезде, чиме се ушло у драматичну завршницу.

Делије и Пионир навикнути су на драматичне завршнице,а оно што је вечерас било интересантно је да се Алимпијевић није либио да од својих момака тражи да, када је тешко, лопта иде у руке Огњену Добрићу. Млади играч, МВП финала домаће Суперлиге, био је сталожен и веома храбар и са пет битних поена предност вратио на +11 (70:59) ма 7:34 до краја после чега је Сито Алонсо морао да затражи тајм аут. Душан Алимпијевић имао је прилику да види како је то када се у најјачем европском такмичењу на једну серију одговара другом и када црвено-бели морају константно да дижу ниво игре и концентрације. Пуцала је одбрана црвено-белих, која је махом добро деловала готово 35 минута игре, а Барселона је све више стезала обруч око коша Црвене звезде. Неспортска лична над Рибасом и пар лаких испадања неутралисале су добру ролу Матијаса Лесора који је на једној страни закуцавао, а на другој повремено лупао блокаде Анти Томићу. Рововска битка водила се до краја утакмице, а више концентрације у неизвесној завршници имали су момци Душана Алимпијевића , па је меч другог кола Евролиге, у бучној атмосфери хале Пионир завршен резултатом 90:82 за Црвену звезду!