ЗВЕЗДА ЖИВИ: Фелдинов ласер спржио Цедевиту!

Кошаркаши Црвене звезде демолирали су екипу Цедевите резултатом 82:66, у оквиру дерби меча 16. кола АБА лиге. Апсолутни херој и нерешива енигма за екипу из Загреба био је Џејмс Фелдин, који је са 20 поена у првом полувремену, а укупно 27, предводио Звезду до изузетно битне победе и борбе за што бољу позицију у плејофу. Препуна хала Пионир!

Звездина публика препознала је значај ове утакмице и до последњег места испунила халу Пионир како би нашим момцима помогла да остваре што бољи резултат и држе прикључак за прва два места у регуларном делу сезоне. Цедевита је дошла са намером да оствари повољан резултат, али све што су успели да ураде било је у првих неколико минута утакмице, јер је од практично самог старта до краја првог полувремена постојала само Црвена звезда.

Матијас Лесор добро је отворио утакмицу, поентирао је са једне стране, док је са друге закључавао рекет не дозволивши Стипановићу и Маркоти да било шта ураде из рекета. Већ средином прве деонице при резултату 12:5 Здовц је био приморан да затражи тајм аут. Рочести се умешао да помогне Лесору да заједно носе наш тим, али је од средине прве доенице па до краја све било у знаку само једног играча.

Снајпер и максимални фокус био је у рукама Џејмса Фелдина који је прво полувреме завршио са 20 поена, 6/7 погођених тројки и две асистенције, чиме тренер Алимпијевић сигурно може бити презадовољан. Цедевита је дошла са идејом да се вечерас у Пиониру игра дерби, али је Фелдин то осујетио – не само да је Звезда брзо дошла до двоцифрене предности (26:13 крај прве четвртине), већ је толико квалитетно играла у нападу да је предност брзо прерасла 20 поена, чиме је морал гостију практично био убијен. Лесор са 9 и Рочести са 8 пратили су Фелдина, док је у екипи Цедевите најбољи био Николс са осам поена.

Звезду је шут за три поена служио одлично (8/13), Цедевита ниједном није водила на мечу, а посебан допринос у првом полувремену имали су играчи који су меч почели са клупе, и из другог плана поентирали (30:11 у односу поена које су постигли играчи са клупе). На крају, прво полувреме окончано је резултатом 54:29 за екипу Црвене звезде.

У наставку игре црвено-бели су сигурно држали предност, а шеф Алимпијевић је одлучио да на старту треће деонице одмори Фелдина, те су Дангубић и Лазић видели више минута на терену. Наши момци били су сигурни, сталожени, ниједног тренутка се нису опуштали и предост су држали између 25 и 30 поена разлике. Биће ово велика спортска лекција екипи Цедевите која је и у ову сезону ушла са највишим амбицијама, са жељом да коначно са трона скине црвено-беле, али како тренутно ствари стоје, много ће екипа из Загреба морати да промени како би била конкурентна у плеј офу.

Велика предност Црвене звезде омогућила је Алимпијевићу да више простора да Енису и Давидовцу, те да на тај начин одмори неке од носилаца игре, што је од круцијалне важности у ситуацији када ритам утакмица „ломи“ играче који немају времена за адекватан опоравак свог тела. Трећа деоница завршена је резултатом 72:40 за црвено-беле, актуелне шампионе АБА лиге.

До краја утакмице, играчи Црвене звезде су играли рутински и дерби меч 16. кола убедљиво окончали у своју корист резултатом 82:66.