ЗВЕЗДА ЖИВИ И ПОРЕД ПОРАЗА: Пакао Маракане нека нас води у групе!

Фудбалери Црвене звезде поражени су у лудој утакмици од екипе Краснодара резултатом 3:2. Грешке нашег тима, голови Срнића и Пешића и партија каријере Михаила Ристића коме је, руку на срце, поништен чист погодак.

Фудбалери Црвене звезде поражени су на гостовању руском Краснодару резултатом 3:2 у првом мечу плеј офа за Лигу Европе. Иако поражена, Звезда има активан резултат пред реванш на Маракани за седам дана који може нашем тиму да донесе повратак на евро сцену после више од десет година.

Руси су се показали као изузетно јака екипа, а наши момци су са превише респекта ушли у овај меч. Свесно су препустили средину терена Газинском и Ристићу који је одиграо меч каријере, а Доналд, и више ЛЕ Талек, нису имали решење за њега. Лаке комбинације, продори, шутеви и на крају грешка Борјана довели су до заслуженог вођства Руса који су потпуно контролисали прво полувреме. Звезда је била стегнута, без идеје, са неким тешко објашњивим страхом, али је на крају са дефицитом од једног гола отишла на одмор.

Друго полувреме донело је луду утакмицу, јер је после само 60 секунди на семафору стајало 2:0. Велику грешку направио је Анђелковић који је пропустио да покрије свог играча, који је успео да ухвати волеј и матира Борјана. Ипак, наши момци се нису предавали, устали су и преко Славољуба Срнића, који игра у животној форми, успели да смање резултат на 2:1. Била је то најава боље игре нашег  тима, видело се да су се наши момци ослободили стеге и да су кренули напред. Добар меч одиграли су Стојковић, Доналд и Радоњић, који је био конкретан и који је на прави начин користио своју брзину. Краснодар је средином другог дела после уигране комбинације из корнера дошао до 3:1, што је био сигнал да тренер Милојеивћ мора да реагује. Увео је наш стратег у игру МИлића и Пешића и то се испоставило као добитна комбинација, јер је овај пар учествовао код нашег другог гола. Протутњао је Милић у 71. минуту по десној страни коју је слабо чувао Рамирез због жутог картона, дотурио лопту до Пешића који је реализовао шансу и смањио на 3:2, што је на крају био и коначан резултат. Ипак, пре „луде завршнице“ десио се један јако важан детаљ када је Михаилу Ристићу, који је одиграо меч каријере, поништен чист погодак након лепог шута са дистанце – лопта се од пречке барем 30 центиметара одбила унутар нашег гола, али срећом судија то није видео…

Звезда у Београд носи активан резултат и имаће прилику да у паклу Маракане проба да избори пласман у групе! Срећно, момци!