Звездашка недеља пред нама

Звездашку недељу отварају одбојкаши против Спартака, а црвено-бели ће се са истим тимом састати и неколико дана касније у полуфиналу плеј-офа. Фудбалери ће у току ове недеље одиграти последња два кола лигашког дела домаћамег шампионата. Ватерполисти у Суперлиги дочекују Наис, а кошаркаши Црвене звезде ће заједно са навијачима покушати да одбране домаћи терен, савладају Партизан и изборе пласман у финале АБА лиге.

Фудбалери Црвене звезде свој први од два меча ове недеље играју у среду, 3. априла, у Бачкој Паланци. Црвено-бели желе да продуже импресиван низ и одрже тренутну разлику у односу на првог пратиоца и јединог конкурента за титулу, екипу Радничког. До плеј-офа и поделе бодова остала су само два кола. Црвена звезда и Бачка састали су се шест пута, а шампион Србије је у 5 наврата изашао као победник, док је једном било нерешено и то управо последњи пут када је Звезда гостовала у Бачкој Паланци. Утакмица на стадиону „Славко Малетин Вава“ почиње у 17 часова. Фудбалери Црвене звезде ће у 30. колу Суперлиге дочекати екипу Пролетера. У првом мечу између два тима који је игран у Новом Саду на „Карађорђу“, Звезда је славила са 2:0, а та утакмица претходила је фудбалској лекцији коју је Звезда одржала Ливерпулу. Меч између Црвене звезде и Пролетера игра се у недељу, 7. априла, а још увек није познато у колико часова ће почети тај меч.

Кошаркаши Црвене звезде овог викенда играју најбитнију утакмицу у досадашњем делу сезоне. Сада све стаје у 40 минута игре. Звезда је дошла до почетне предности у полуфиналној серији са Партизаном, црно-бели су у финишу друге утакмице преокренули резултат у своју корист, стигли до победе и одвели утакмицу у мајсторицу. На кошаркашима Звезде је да пред својим навијачима у крцатом „Пиониру“ још једном докажу да су бољи тим и пласирају се тао где им је место – у финале АБА лиге и наставе поход ка титули и Евролиги. Трећа утакмица полуфиналне серије плеј-офа АБА лиге на програму је у суботу, 6. априла, а почетак меча заказан је за 20 часова и 30 минута. СВИМ СНАГАМА ДО ЗАЈЕДНИЧКОГ ЦИЉА!

Ватерполисти Црвене звезде на успешан начин су стартовали у Суперлиги. Звезда је на премијери савладала Војводину, а црвено-бели ће и у 2. колу домаћег првенства бити домаћини. Звезди у госте долази тим који се такмичио у А2 Регионалној ватерполо лиги. Наис, наредни Звездин ривал, поражен је у 1. колу Суперлиге у Шапцу. Утакмица се игра у суботу, 6. априла, од 20 часова и 15 минута на базену „Милан Гале Мушкатировић“.

Одбојкаши Црвене звезде за крај Мини лиге дочекују суботички Спартак, а два тима ће током ове недеље одиграти и први полуфинални меч плеј-офа. У оба наврата ће црвено-бели дочекати Спартак у хали УСЦ Вождовац. Утакмица 10. кола Мини лиге игра се сутра од 17 часова и 30 минута, док ће се први меч полуфиналне серије између два тима одиграти у недељу, 7. априла, са почетком у 18 часова и 30 минута.