Звездашка недеља пред нама

Звездашку недељу пред нама обележиће спектакуларна прослава 30. титуле наших фудбалера. Поред феште за коју се сви спремају, фудбалере очекује и реванш утакмица полуфинала Купа Србије. Кошаркаши ће одиграти две утакмице групне фазе Суперлиге. Пред ватерполистима је последња утакмица у Лиги шампиона за ову сезону, али и прва утакмица полуфинала плеј-офа домаћег шампионата. Рукометаши би у случају победе обезбедили опстанак коло пре краја Суперлиге.

Фудбалери Црвене звезде сутра од 17 часова и 30 минута играју реванш меч полуфинала Купа Србије. Црвено-бели путују у Лучане, а меч против екипе Младости би требало да буде само формалност пошто су наши фудбалери у првој утакмици играној на „Маракани“ славили са 4:1. Оно што сви жељно ишчекују је утакмица са Напретком на Маракани у недељу, 19. маја. Меч 37. кола са Крушевљанима почиње у 19 часова, али је једнако важна и увертира. Церемонија доделе пехара почиње у 18 часова. РСБ позива све звездаше да на време заузму своје место на стадиону и да сви заједно прославимо јубиларну 30. титулу нашег клуба. Величанствено славље на стадиону употпуниће и прослава 30. рођендана навијачке групе Делије Север, а по завршетку утакмице, звездаши ће на својствен начин наставити прославу у свом граду.

Кошаркаши Црвене звезде гостују сутра у Старој Пазови екипи Дунава из Старих Бановаца, а утакмица у дворани „Парк“ почиње у 20 часова. Црвено-бели су савладали КК Дунав на старту Суперлиге резултатом 101:60 и започели на најбољи начин одбрану националне титуле. Звезда је непоражена и утакмицу 6. кола дочекује на лидерској позицији групе А са скором 5:0. У другој утакмици коју ће кошаркаши Црвене звезде одиграти ове седмице, црвено-бели ће због заузетости дворане „Александар Николић“ екипу Златибора дочекати у „ФМП Арени“ у Железнику. Меч 7. кола игра се у суботу од 17 сати.

Ватерполисте Црвене звезде очекује последња утакмица ове сезоне у Лиги шампиона. Звезда је наступ у елитном такмичењу започела против Про Река у Београду, а са истим тимом ће спустити завесу на ову сезону у Лиги шампиона и покушати да учини оно што јој није пошло за претходних 13 кола – да забележи победу. Утакмица 14. кола између Про Река и Црвене звезде игра се сутра од 20 часова и 30 минута. За викенд је пред црвено-белима утакмица сезоне. Почиње расплет у Суперлиги Србије, а Црвеној звезди у походу на трофеј на путу стоји Раднички из Крагујевца. Звезда је пре пар дана савладала Крагујевчане у Београду, а изабраници Александра Филиповића у првој утакмици полуфинала плеј-офа гостују Радничком. Утакмица у Крагујевцу игра се у суботу, 18. маја, са почетком од 20 часова и 30 минута.

Рукометаши Црвене звезде настављају борбу за опстанак у Суперлиги. Црвено-бели су у Зубином Потоку пропустили шансу да обезбеде опстанак и спокојни дочекају последња два кола текуће сезоне, а ове недеље је пред њима поправни испит. Звезда у петак, 17. маја, дочекује Рудар из Костолца, а у случају да црвено-бели тријумфују у „Шумицама“, Звезда би и математички обезбедила опстанак у суперлигашком друштву. Утакмица 5. кола плеј-аута Суперлиге између Црвене звезде и Рудара игра се од 20 часова и 30 минута.