Звездашка недеља пред нама

Битка за шампионске титуле у кошарци и ватерполу се наставља…

Кошаркаши Црвене звезде крајем прошле седмице стекли су почетно вођство у полуфиналној серији Суперлиге. Црвено-бели су на свом паркету били бољи од Меге, а у току ове недеље биће познато и да ли ће се Црвена звезда пласирати у још једно финале домаћег шампионата и тако имати прилику да одбрани титулу. Звезда је у другој полуфиналној утакмици гост, а Мега Бемакс ће шампиона Србије угостити у хали „Мега фектори“. Карте се неће наћи у слободној продаји јер је домаћин одлучио да их подели пријатељима клуба. Друга утакмица полуфинала игра се у уторак, 4. маја, од 19 часова. Црвено-бели већ сутра имају прилику да реше питање пласмана у финале, а у случају да Мега Бемакс изједначи у серији, евентуална мајсторица играла би се у четвртак, 6. маја, у дворани „Александар Николић“.

Пред ватерполистима Црвене звезде је меч одлуке. Црвено-бели у среду, 5. маја, од 20 часова и 30 минута на Градском базену у Шапцу играју за титулу. Оба тима су остварила по победу у финалу плеј-офа на свом базену. Шабац је повео у финалној серији. Звезда је упркос томе што је имала предност на полувремену у Шапцу поражена резултатом 8:5. Наши ватерполисти су у утакмици која је играна у Београду водили током читаве утакмице, победили 7:5 и изборили се за трећи меч. Звезда је последњу титулу освојила 2014. године, а од тада је неколико пута завршавала као другопласирана. Претходне године јој је титула измакла за бод, а ватерполисти Црвене звезде ће у среду имати прилику да освоје 5. шампионску титулу. Иако је Шабац номинално домаћин, наши ватерполисти ће као и увек када играју у Шапцу имати велику подршку са трибина.