Звездашка недеља пред нама

Фудбалери ће одиграти три пријатељске утакмице у склопу припрема у Анталији за други део шампионата и поход на дуплу круну. Кошаркаши дочекују Ефес, лидера Евролиге, а недељу затварају вечитим дербијем. Наставља се Регионална ватерполо лига, као и рукометна Аркус лига, а одбојкаши гостују Радничком.

Фудбалери Црвене звезде ће у првој од три припремне утакмице које ће одиграти ове седмице у Турској снаге одмерити са скопским Вардаром. Изабраници Дејана Станковића су били успешни у првој припремној утакмици у другој фази припрема, а утакмица са Вардаром игра се данас од 15:30 по нашем времену. Црвено-бели ће током прва два дана фебруара одиграти још две утакмице. Дуел Звезде и Лудогореца је заказан за 1. фебруар са почетком у 15 часова, а дан касније ће црвено-бели играти против Цеља. Утакмица почиње у 15 часова и 30 минута.

Кошаркаши Црвене звезде ће обе утакмице ове недеље одиграти у Београду. Црвено-бели су доживели три везана неуспеха, а за крај месеца ће угостити екипу Анадолу Ефеса, лидера Евролиге. Турски тим пружа фантастичне партије током читаве сезоне, а у првом мечу између два тима одиграном у Истанбулу, Ефес је славио резултатом 85:70. Утакмица се игра у петак, 31. јанауара, од 19 часова у „Штарк Арени“. Кошаркаши Звезде ће у понедељак, 3. фебруара, дочекати Партизан у оквиру 18. кола АБА лиге. Биће то други овосезонски вечити дерби и сусрет првопласираног и трећепласираног тима регионалног шампионата. Први овосезонски вечити дерби одигран је у „Штарк Арени“, а Партизан је изашао као победник. Утакмица у хали „Александар Николић“ игра се од 18 часова.

После дуге паузе наставља се Триглав регионална ватерполо лига. Ватерполисти Црвене звезде други део регионалног шампионата дочекују на петој позицији на табели са скором 3-1-4. Црвено-бели други део регионалног првенства отварају утакмицом пред својим навијачима. Звезда дочекује Јадран из Сплита, а утакмица 9. кола јадранске лиге игра се у петак, 31. јануара, од 20 часова и 15 минута на базену „Милан Гале Мушкатировић“.

Пред рукометашима Црвене звезде је велики посао у другом делу првенства Србије које креће почетком фебруара. Црвено-бели су зимску паузу дочекали као последњепласирани тим, а на пролеће их очекује борба за опстанак у елитном рангу. Рукометаши Звезде у 15. колу Аркус лиге дечекују суботички Спартак. Утакмица се игра у недељу, 2. фебруара, а почетак меча у „Шумицама“ заказан је за 19 часова и 30 минута.

Одбојкаши Црвене звезде су после паузе у БПШ Суперлиги Србије све три утакмице одиграли у пет сетова, а у последње две су црвено-бели претрпели пораз. Одбојкаши Звезде у 16. колу БПШ Суперлиге Србије гостују екипи Радничког. Утакмица се игра у четвртак, 30. јануара, а почетак меча заказан је за 17 часова.