Звездашка недеља пред нама

Фудбалско првенство улази у само завршницу, а фудбалери Звезде ће покушати још више да увећају бодовну разлику у односу на прве пратиоце. Кошаркаши се на терен враћају након репрезентативне паузе. Одбојкаше и ватерполисте очекује дупли програм. Рукометаши након два домаћинства иду на гостовање, где ће тражити трећу победу у низу.

Фудбалери Црвене звезде ће ове седмице два пута истрчавати на суперлигашке терене. Фудбалска јесен у Србији улази у сам финиш, а црвено-бели ће ове недеље одиграти 2 од 3 последња меча у домаћем првенству пред зимску паузу. Чета Владана Милојевића отвара звездашку недељу гостовањем у Суботици. Црвено-бели ће у среду, 5. децембра, гостовати Спартаку. Домаћин се враћа на градски стадион у Суботици након вишемесечног играња у Кули због санације травнате подлоге и атлетске стазе. Меч у Суботици, традиционално тешком гостовању по Звезду, почиње у 16 часова.

Фудбалере Црвене звезде за викенд очекује нови меч, али овога пута на домаћем терену. Црвено-бели ће у суботу, 8. децембра, угостити крушевачки Напредак. То ће уједно бити и последњи меч Звездиних фудбалера у јесењем делу домаћег првенства на „Маракани“. Наши фудбалери су већ освојили јесењу титулу, а утакмица са Напретком, која се игра од 19 часова, биће идеална прилика да поздравимо шампионе, прославимо јесењу титулу и улијемо додатну енергију играчима пред утакмицу са ПСЖ-ом.

Кошаркаши Црвене звезде су поново на паркету. Репрезентативне обавезе су завршене, а кошаркаши Звезде су репрезентативни прозор искористили за што бољу припрему за наставак сезоне. Црвено-бели ће за викенд у хали „Александар Николић“ дочекати екипу Задра. Кошаркаши Звезде су до сада у регионалном шампионату непоражени и водећи су тим у АБА лиги, а Задрани се налазе на 8. месту на табели и имају скор 3-6. Утакмица између Звезде и Задра игра се у недељу, 9. децембра, а почетак меча у дворани „Александар Николић“ је заказан за 19 часова.

Одбојкаши Црвене звезде прво ће одмерити снаге са Радником у ЦЕВ Купу Изазивача, а потом и у домаћој лиги са Младим радником. Црвено-бели у среду, 5. децембра, играју реванш меч шеснаестине финала ЦЕВ Купа Изазивача. Одбојкаши Звезде су савладали Радник у Бијељини резултатом 3:0 у првом мечу. Пролаз даље осигураће им и један освојен сет. Утакмица се игра на Бањици, а меч стартује у 19 часова. Одбојкаши Црвене звезде за викенд гостују у Пожаревцу у оквиру 12. кола БПШ Суперлиге Србије. Црвено-бели ће са Младим радником меч 12. кола одиграти у суботу, 8. децембра. Утакмица у Пожаревцу почиње у 19 часова.

Рукометаши Црвене звезде за викенда путују у Аранђеловац. Црвено-бели гостују Шамоту у 11. колу рукометне Суперлиге. Рукометаши Звезде су серији добрих резултата, победом против Шамота би покушали још више да се приближе водећој тројци и додатно учврсте четврту позицију, коју су заузели претходног кола. Утакмица у Аранђеловцу игра се у суботу, 8. децембра, а почетак меча 11. кола заказан је за 17 часова и 30 минута.

Ватерполисти Црвене звезде у среду, 5. децембра, играју меч 4. кола ЛЕН Лиге шампиона. Црвено-бели путују у Москву, где ће се састати са Динамом. Изабраници Дејана Савића су почели да бележе добре резултате, али у Лиги шампиона у текућој сезони још увек не знају за победу. Црвено-бели ће покушати да изненаде домаћина у мечу који почиње у 19 часова и 15 минута. Ватерполисти Црвене звезде за викенд играју још један меч. Црвено-бели ће у суботу, 8. децембра, гостовати у Крагујевцу екипи Радничког у оквиру четвртфинала Купа Србије. Утакмица између ватерполиста Црвене звезде и Радничког почиње у 19 часова и 30 минута.