Звездашка недеља за нама

Фудбалери Црвене звезде на частан начин су се опростили од елитног такмичења и прославили јесењу титулу у домаћем шампионату. Кошаркаши су се пласирали у ТОП16 фазу Еврокупа, а ватерполисткиње су освојиле 6. Куп Србије у низу.

Фудбалери Црвене звезде су у протеклој седмици одиграли последњу утакмицу у Лиги шампиона за сезону 2018/19. Црвено-бели су пружили још једно добро издање упркос поразу и завршавању европске турнеје. ПСЖ је савладао Црвену звезду на „Маракани“, а резултат је био 4:1. Ипак, коначан исход не показује право стање ствари, а да су наши фудбалери били присебнији у завршници при резултату 2:1, могли су да „загорчају живот“ Парижанима. Једини гол за Звезду дело је Марка Гобељића. Са друге стране, мрежу су тресли Кавани, Нејмар, Маркињос и Мбапе. Милојевићев тим је поражен, али је још једном показао да може да се носи са јачима од себе. Остаје жал што црвено-бели нису од старта кренули као у другом полувремену, и што „Маракана“ није још једном „еруптирала“. Црвена звезда је групну фазу Лиге шампиона окончала са скором 1-1-4, освојила 4 бода и постигла 5 голова.

За викенд су фудбалери Црвене звезде одиграли последњу утакмицу у фантастичној 2018. години. По распореду је требало да Звезда меч на Бановом брду одигра још у суботу, а утакмица између Чукаричког и Звезде након неколико одлагања због обилних снежних падавина почела је тек у недељу у пола 8. Фудбалери Црвене звезде и њени навијачи помогали су да се рашчисти терен на Бановом брду, да се у зимској идили одигра меч за памћење и прослави освајање јесење титуле. Црвено-бели и домаћин су још једном одиграли добар меч са пуно голова, иако им временски услови нису били наклоњени. Звезда је новом победом крунисала изузетну сезону. Резултат на Бановом брду био је 2:1, а стрелци за црвено-беле били су Бен и Боаћи. Једини гол за домаћина постигао је Стојановић.

Кошаркаши Црвене звезде „демолирали“ су Брешу у „Пиониру“ и том победом су се пласирали у ТОП16 фазу Еврокупа. Црвено-бели су одиграли нестварно полувреме. Било је то перфектних 20 минута и полувреме за памћење. Звезда је у једном моменту имала чак 47 поена предности. Тим Милана Томића је у том првом делу могло би се рећи одиграо без грешке. Одбрана је била на високом нивоу, а из ње су проистекли поени из транзиције. На све то се надовезало и фантастично шутерско вече наших играча и италијански представник у „храму кошарке“ једноставно није имао никакве шансе. Црвено-бели су славили резултатом 103:67, а најефикаснији појединац у редовима Звезде био је Регленд са 16 поена. Црвена звезда је рутинском игром победила и у 11. колу АБА лиге екипу Меге резултатом 78:68. Црвено-бели су у Сремској Митровици славили превасходно због доминације у скоку, али и одлично одигране друге четвртине, а управо у тој деоници је Звезда стекла разлику коју је одржавала до краја меча.

Кошаркашице Црвене звезде не знају за пораз у Кошаркашкој лиги Србије. У оквиру 12. кола овог такмичења савладана је и екипа Партизана 1953 резултатом 78:63 и то након преокрета. Црвено-беле девојке је до победе предводила фантастична Мина Ђорђевић са 30 постигнутих поена и индекс корисности 40.

Рукометаши Црвене звезде поражени су од новајлије у Суперлиги, екипе Кикинде Гриндекс, у дворани „Језеро“ у оквиру 12. кола. Домаћин је славио са 25:22. Звезда је на овом мечу била ослабљена неиграњем неколицине важних играча, а ово је био четврти Звездин неуспех у сезони. Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Борислав Љубојевић са 7 голова, Петар Бугариновић је погодио четири пута, Иван Рајичевић 3. Црвено-бели су ове седмице одиграли још један меч у домаћем првенству. Рукометаши Црвене звезде на неуспешан начин су завршили 2018. годину. Црвено-бели су 13. колу у „Шумицама“ поражени од Спартака резултатом 27:22. Најефикаснији играч Црвене звезде на овом мечу био је Иван Рајичевић, стрелац 6 голова. Стошљевић је постигао гол мање, а Лаковић је 3 пута погађао мрежу. Пролећни део сезоне почиње 2. фебруара 2019. године, а црвено-бели гостују Динаму из Панчева.

Ватерполисти Црвене звезде су у 8. колу Регионалне ватерполо лиге стигли до друге победе у последњем минуту меча. Стрелац победоносног гола на мечу био је Вељко Танкосић. Црвено-бели су у „српском окршају“ у граду на Сави савладали Шабац резултатом 9:8. У јако интересантном мечу, Звезда је водила током већег дела сусрета. На головима обеју екипа бриљирали су Гојко Пијетловић и Александро Краљ. Звезда је први пут до два гола предности стигла крајем треће четвртине, али је домаћин врло брзо неутралисао предност наших ватерполиста. У последњи минут се ушло са нерешеним резултатом. Танкосић је са левог крила погодио за победу, а после је оквир гола био „савезник“ црвено-белих.

Ватерполисткиње Црвене звезде још једном су освојиле Куп Србије. Црвено-беле су у финалу савладале екипу Палилуле резултатом 5:4. Црвена звезда је освојила 6. пут Куп Србије у низу.

Одбојкаши Црвене звезде савладали су Војводину НС Семе у првом мечу полуфинала Купа Србије резултатом 3:1, по сетовима 25:23, 25:15, 16:25, 25:20. У редовима Црвене звезде најефикаснији био је Лазар Додић, који је освојио 18 поена. Пратили су га Данило Павловић са 11 и Никола Јовановић са 9 освојених поена. Реванш меч полуфинала Купа Србије игра се у Новом Саду 25 / 26. децембра. Одбојкаши Црвене звезде су доживели трећи пораз у домаћем шампионату. Црвено-бели су у дербију кола поражени од суботичког Спартака резултатом 3:1, по сетовима 28:26, 19:25, 25:23, 25:20. Црвено-бели након 13 одиграних кола заузимају другу позицију са 28 освојених бодова и 10 уписаних победа. Код Црвене звезде најефикаснији је био Лазар Додић, који је освојио 20 поена. Пратили су га Данило Павловић са 19 и Александар Андоновић са 14 освојених поена.

Одбојкашице Црвене звезде поражене су од Визуре у првом мечу полуфинала Купа Србије са 3:1, по сетовима 25:22, 25:22, 19:25, 25:23. Код Црвене звезде је и на овом мечу најефикаснија била Милка Стијепић са 24 освојена поена. Следиле су је Милица Милуновић са 12 и Анастасија Секулић са 10 освојених поена. Црвена звезда ће у реванш мечу на Бањици дочекати Визуру 25 / 26. децембра. Одбојкашице Црвене звезде су савладале Партизан у БПШ Супериги Србије за викенд. Црвено-беле даме су славиле са 3:1, по сетовима резултат је био 25:16, 25:13, 23:25, 25:19. То је девета победа наших одбојкашица у домаћем првенству, а управо их је тријумф у дербију одвео на прво место на табели. Најефикасније играчице на мечу су биле Милка Стијепић и Милица Милуновић са по 19 освојених поена. Двоцифрене су биле и Катарина Чанак са 14, односно Мила Ђорђевић са 11 освојених поена.